ОВА ЌЕ ГО КАЖЕ МАЖ КОЈ НЕ ЈА ПОЧИТУВА СОПРУГАТА: 5 фрази кои го издаваат!

21 октомври, 2021
254031_shutterstock-79845391_ls

Без почит, се друго ја губи својата смисла

Ако мажот изговори една од овие фрази, тоа не мора да значи ништо, но ако ги изговори 3 или 5, тогаш запрашајте се со кого сте во брак?

  1. Јас носам пари во оваа куќа, а што правиш ти?

Не е важно дали жената работи или седи дома со децата, главната работа е нејзиниот сопруг да го почитува она што таа го прави. Но, ако партнерот ја изговори оваа реченица, тогаш тој дефинитивно не ја почитува. Кога жената ќе ја слушне оваа реченица, колку и да „ја држи куќата на себе“, ќе се чувствува бескорисно.

  1. Повторно твоите глупави емоции

Ако жената е емотивна затоа што нејзиното дете се разболело или затоа што сакала нова работа, но не успеала – а мажот ги потценува нејзините емоции, тоа само значи дека не го почитува она што за неа е важно и вредно.

  1. Сама си е виновна, ме налути

Ако мажот крене рака на жена, нема оправдување за тоа. Ако човекот реагира насилнички, нема оправдување за неговите постапки.

  1. Сите жени се манипулатори

Научно е докажано дека сè што ќе изговорат и мажите и жените е склоно кон манипулации. Сите разговараме со цел да добиеме нешто. Затоа е неправедно да се обвинуваат само жените.

  1. Ако не ти се допаѓам, побарај друг!

Оваа фраза значи само едно – тој не сака да се менува! Ова може да значи и крај, бидејќи не сака да и удоволи на сопругата, да ја задржи покрај себе.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris