ВОЛШЕБНО ЗАДОВОЛСТВО Грчка торта, лесна, кремаста, божествено вкусна (РЕЦЕПТ)

22 октомври, 2021
Screenshot_2

Кога ќе дојде време за прослави и родендени, најчесто се избираат торти кои ќе ги маѓепсаат гостите

СОСТОЈКИ:

Кора:

 • 5 белки
 • 10 лажици шеќер
 • 5 лажици ореви
 • 5 лажици мелена плазма
 • 1/3 прашок за пециво

Испечете 3  вакви кори.

Фил 1:

 • 15 жолчки
 • 1 цело јајце
 • 200гр шеќер во прав

Гответе на пареа

Фил 2:

 • 1/2л млеко
 • 5 супени лажици густин
 • 5 лажици шеќер

ПОДГОТОВКА:

Изматете 1 ипол маргарин со 50гр шеќер во прав и додадете ги двата филови. Добро изматете го филот и потоа додадете 100 гр бело чоколадо, 150 гр сечкани ореви, 150 гр мелена плазма и 100 гр мелено темно чоколадо.

Потоа редете: кора, фил, кора, фил… сѐ додека не потрошите сѐ

Украсете ја тортата со 3 ќесички шлаг!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris