Како вашата кожа секогаш да блеска? Не ви требаат скапи препарати, доволно е да ги примените овие трикови!

22 октомври, 2021
krema-foto-profimedia_1

Не е на одмет да се знае…

Сите сакаат да имаат убава и негувана кожа, но понекогаш малку се губат по тој пат.

Девојките исто така знаат да кажат дека ова често се најефикасните и наједноставните решенија:

  1. Носете очила за сонце секој ден

Покрај очилата за сонце, користат производи за заштитен фактор, кој ги блокира UVA и UVB зраците.

  1. Дајте приоритет на квалитетот пред квантитетот

Многу луѓе користат многу различни производи за кожа, а всушност треба да се фокусираат само на клучните, кои даваат најдобар резултат за парите што ги имате. Трите работи кои секогаш треба да ги имате се крема за сончање, хидратантна крема и ретинол (витамин А).

  1. Обезбедете си квалитетен сон

Добриот сон обезбедува намалување на нивото на кортизол, што исто така ја намалува појавата на акни. Исперете ги перниците еднаш неделно и инвестирајте во навлажнувач на воздухот во текот на зимата.

  1. Хидратација

Треба да пиете најмалку осум чаши вода дневно и да користите нешто со хијалуронска киселина, за да ја задржите таа хидратација.

  1. Бидете доследни

Развијте добра рутина за нега на кожата и држете се до неа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris