6 ГЕНИЈАЛНИ ТРИКОВИ ЗА ЦАРСКА КАЈГАНА: Волку сочна и кремаста не сте пробале!

25 мај, 2021
200363_shutterstock-132696653_ls

Подготовката на совршенa кајгана бара повеќе од кршење јајца и мешање. Подгответе домашни јајца, квалитетна тава и обрнете внимание на овие детали.

Без оглед на тоа какви јајца ви се допаѓаат, ќе ви треба вистинската опрема со која нема да изгорат или да останат непечени. Ова се однесува на тава со нелепливо дно и силиконска шпатула со која ќе мешате изматени јајца.

Состојки:

3 јајца по лице
лажица млеко или намаз од сирење
малку сол
бибер по вкус

Подготовка:

  1. Скршете ги јајцата и ставете ги во сад.
  2. Додадете млеко или намаз од сирење и малку сол.
  3. Мешајте енергично или ставете мешалка додека не се појави пена. Оставете ги неколку секунди да се стопат.
  4. Се топи лажица путер во тава на силен пламен. Кога путерот ќе се топи, додадете ги јајцата и оставете ги да се крчкаат за секунда, две. Потоа, со брзи движења, започнете да ги мешате јајцата со силиконска шпатула додека не се формираат големи меки грутки.
  5. Пренесете ги изматените јајца во чинија, доколку имате микробранова печка, загрејте ги во неа неколку секунди бидејќи јајцата ќе се оладат полека, и зачинете.

Пријатно јадење!

Совет плус: Доколку сакате кремаста кајгана, која малку потсетува на стопено сирење, треба да ја подготвувате полека на тивок оган, пишува Скилет.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris