Аца Лукас се огласи – Јас ќе бидам одговорен за своите постапки! Тој призна дека бил уапсен!

25 јануари, 2021
аца

Вчера Аца Лукас беше однесен во полициска станица. Еве ги деталите:

Тука нема ништо спорно. Ме пуштија, повеќе не сум во полиција. Пиев малку повеќе алкохол и тие ме уапсија. Како и секој друг граѓанин, и јас бев одговорен за своите постапки. Сега сè е во ред – вели Аца.

Да ве потсетиме, пејачот синоќа беше запрен од полицијата и беше однесен во станицата. Како што напиша „Курир“, пејачот наводно бегал од полицијата.

Друга патрола успеа да го запре Лукас, а беше извршен и алко-тест, кој потврди дека има алкохол во крвта. Потоа беше направен тест за лекови. Полицајката се обиде да го спречи, но пејачот беше арогантен и ја навредуваше полицијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber