АКАПЕЛА ОБРАБОТКА ВО ЧЕСТ НА ТОШЕ ПРОЕСКИ Еве кои пејачи од регионот учествуваат во проектот (ВИДЕО)

16 октомври, 2021
Screenshot_1

Креативен начин за оддавање почит на легендарниот Тоше Проески

Група акапела, со помош на изведувачи од регионот, се присети на легендарниот пејач Тоше Проески на интересен начин, изведувајќи акапела микс од неговите песни. Аранжманот за овој одличен проект го направи Филип Џонатан, за „edit mix“ и за мастерот беа задолжени за „House26“, а за видео „edit“Дане Лечиќ.

Романа, Катарина Живковиќ, девојките од групата „Hurricane“ (Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ, Ивана Николиќ) Светозар, Индира Левак (Колонија), Немања Антониќ, Игор Симиќ, Валентина Кузмановиќ, Антонија Гиговска учествуваа во проектот, а за целиот проект исто така придонесоа и момците од студиото „House26“, Стефан Ситалер.

Можете да видите како звучи обработката на песните на Тоше во видеото подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris