„Ако ме изневериш, ќе платиш и тоа буквално!“ Ова се најлудите предбрачни договори на познатите личности!

3 јануари, 2021
cure-660x450

Додека имаме тенденција да ги идеализираме браковите на славните, реалната вистина е дека во Холивуд и шоу-бизнисот, никој не верува на никого и покрај огромната љубов што наводно ја чувствуваат. Значи, пред да стапат во брак тие редовно контактираат со своите адвокати и потпишуваат бизарни предбрачни договори што треба да ги заштитат во случај на развод, а ова се некои од побизарните предбрачни договори потпишани од познати личности.

Бијонсе и Џеј Зи се сметаат за едни од најхармоничните парови во шоу-бизнисот, и покрај многуте неверства на раперот, Џеј Зи сепак се обврза да направи одредени работи во својот навидум идиличен брак. Едно е дека Бијонсе плаќа 5 милиони долари за секое дете кое ќе го роди, а во случај на развод, пејачката ќе добие по 1 милион долари за секоја година брак поминати со него.

Од друга страна, Канје Вест треба да ѝ плати 10 милиони долари на Ким Кардашаин во случај на развод и да ѝ ја остави вилата во која живеат. Исто така, за секоја година помината во брак, Ким добива милион долари од Канје, исто како во случајот со Бијонсе и Џеј Зи. Ким исто така има право да го задржи целиот накит и подароци што ги добила од раперот, додека од друга страна нема да мора да дели долар со него, иако е многу побогата од него.

Синот на Дејвид и Викторија Бекам, Бруклин Бекам наскоро ќе се ожени за богатата наследничка Никола Пелц. Додуша, свадбата беше одложена заради пандемијата на коронавирусот и се премести за во 2022 година, но тоа не ги спречи да потпишат предбрачен договор сега. Според истите, тие ќе го напуштат бракот со работите што ги склучиле, а тоа вклучува приход и недвижен имот.

Џенифер Лопез, пак, бара 250 милиони долари од Алекс Родригез во случај да ја изневери и со нејзиниот предбрачен договор таа се потруди да му биде што е можно потешко на Алекс да ја изневери, а бидејќи Алекс е „вреден’ нешто повеќе од 250 милиони долари, Џеј Ло во случај на неверство, ќе му одземе повеќе од половина од богатството што го поседува. Неверството на Џенифер очигледно ѝ е болна тема затоа што нејзината венчавка со Бен Афлек беше откажана во последен момент токму затоа што Бен одби да потпише клаузула за одбрана на неговото неверство. И во тој случај, таа бараше половина од заработката на Бен, а тој бараше неколку милиони само затоа што се ожени со неа. Покрај тоа, тој наводно побарал клаузула да биде вклучена во нивниот предбрачен договор, според кој тие мора да имаат сексуални односи четири пати неделно.

Меган Маркл потпиша бизарен договор за бременост со нејзиниот поранешен сопруг Тревор Енгелсон, барајќи да има дадилка, приватен тренер и нутриционист во случај на бременост, со цел што побрзо да се врати во топ форма. На крајот, бременоста не се случи, додека принцот Хари одби да потпише предбрачен договор исто како неговиот брат, принцот Вилијам. Имено, Хари е убеден дека неговата љубов кон Меган ќе трае вечно, а бидејќи тој е „тежок“ 300 милиони фунти, неговото семејство не ја примило добро оваа вест бидејќи не го заштитил своето богатство на кој било начин. Интересно е што Лејди Ди не потпиша ниту предбрачен договор, но тоа не беше нејзината најдобра идеја затоа што по разводот мораше да се бори со Чарлс за да ѝ достави мали 17 милиони фунти и дополнителни 400.000 фунти годишно.

Чарли Шин и неговата трета сопруга Брук Мулер имале предбрачен договор од дури 60 страници, а според истиот Брук добила 500.000 долари само со бракот. По разводот, таа доби 300.000 долари за секоја година од бракот, како и целиот негов подвижен имот.

Кои други бизарни предбрачни договори ги потпишаа познати личности, погледнете на видеото подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber