Ако сте од оние луѓе кои СЕКОГАШ бараат нешто и не можат да најдат, имаме одличен ОДГОВОР ЗА ВАС!

14 февруари, 2021
Couple talking and washing up in kitchen

Кој е виновен што никогаш не можеше да го најдеш она што ти треба?

Ти? Вашиот партнер?

Мора да имате овој или сличен разговор најмалку двапати на ден:

Тој: Каде е големиот нож?

Таа: Па, таму каде што секогаш стои!

Секако, тоа не ви значи ништо, бидејќи никаде нема нож. Слободно заменете го ножот со кој било предмет од куќата што не можете да го најдете, принципот е секогаш ист.

Тој разговор е секогаш ист, а понекогаш се претвора во расправија за тоа како едниот не може да најде ништо – затоа што другиот го трогнал.

Но, добрата вест е дека не сте вие ​​виновни.

„Вистина е дека спротивностите привлекуваат“, вели Сузан Винтер, експерт за комуникации.

Par, Ljubav, Seks, Krevet, Odnosi, Spavaća soba, Brak, Veza

Привлечени се спротивставени типови

Таа објаснува како неуредните и неорганизирани луѓе честопати се споени со уредни „контролни изроди“. Напната, премногу строга личност ќе ја привлече опуштен, „полесен“ тип на личност. Тоа е дел од нашиот процес на внатрешно балансирање.

Ние привлекуваме сопруг кој поседува делови од нашите животи кои се потиснати или неоткриени. Еден партнер завршува повеќе настојувајќи се за домашни работи и организација повеќе од другиот. Понекогаш сопругата е таа што се грижи за куќата и за детето, додека сопругот работи и ги плаќа сметките.

Тој се обидува да помогне околу куќата, но нема многу време на располагање и не е особено добар во тоа (навистина). Жената во тој пар е неверојатно чиста и уредна и ја одржува куќата многу добро организирана. Улогите можат лесно да се вратат назад, така што мажот може да биде тој што планира оброци, месечни набавки и многу повеќе.

Единствениот проблем е што партнерот-растурувачот не знае каде што става другиот. Се разбира, ако тој се осмели да праша, другите ќе ја кажат истата реченица што сопружниците ја велеа на својата поубава половина за цела вечност.

„Погрешното поставување на предмети често е резултат на брзање и обиди за повеќе задачи. Во збунетоста за да се постигне следната цел, предметите случајно се оставаат настрана “, вели Винтер.

Таа нè советува да работиме со нашите партнери за да создадеме одредено место за нашите предмети, заеднички договорено место каде што ќе оставиме клучеви, очила, ножици – „Одредувањето на локацијата на предметите го олеснува нивното наоѓање“, смета Винтер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris