Актерот на сцената зборуваше за секс, реакцијата на неговата мајка стана вирален хит

26 април, 2021
profimedia-0607899058

Бројни коментатори пишуваа дека говорот на Даниел отиде во погрешна насока и ја фрлија во втор план важната работа – освојувањето на престижна награда

За својата маестрална улога во филмот „Јуда и црниот месија“, актерот Даниел Калууја го освои престижниот Оскар во категоријата „Најдобар спореден актер“. Животот е одличен. Ќе го прославиме ова вечерва! “, Рече Калууја кој на шега им се заблагодари на Бога и на родителите што го направиле:„ Мајка ми го запознала татко ми, имале секс и тоа е одлично “.


Реакцијата на неговата мајка додека го слушаше триумфалниот говор на нејзиниот син стана вистински вирален хит. Бројни коментатори напишаа дека неговиот говор отиде во погрешна насока и го фрли во втор план она што е важно – освојувањето на престижна награда. Актерот исто така беше изненаден кога во бекстејџот го пречекаа новинари со прашања исклучиво за говорот, а не за улогата во филмот и Оскарот. Ајде, ќезаживее сега? Мислам дека е очигледно дека сите родителите имале секс “, рече прво Калуја, додавајќи:


„По ѓаволите, не требаше да го кажам тоа. Ќе го избегнувам мобилниот телефон некое време, претпоставувам дека мајка ми нема да биде среќна’, се пошегуваа актерот и добитник на Оскар. Сепак, никој близок до него не замери премногу за овој детал, сите ја прифатија неговата изјава како добра шега. Во еден момент тој рече дека дури и неговата мајка нема да биде лута со оглед на тоа што тој има добра смисла за хумор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris