Астролозите откриваат: Маски ќе се носат до 2022 година

24 февруари, 2021
001-moderna-astrologija_1000x0

На лично ниво, силна промена на енергијата особено ќе ја почувствуваат родените во знакот на Бик, а потоа ќе бидат погодени Овен, Лав, Водолија и Шкорпија. Оваа година 2021 година ќе биде помирна година, која на сите им треба по одличната и трансформативна 2020 година.

Сепак, и оваа година ќе имаме многу предизвици, како што беше со секоја претходна, но, генерално, нашите животи полека ќе вратете се во нормала. Проблемот со вирусот корона нема да исчезне целосно ниту оваа година. И понатаму ќе биде една од главните теми, особено за првите шест месеци. Секој пат има свои лекции и придобивки за нас. Мислам дека приказната со короната конечно ќе биде запрена и завршена дури во април 2022 година, кога Јупитер ќе направи врска со Нептун во Риби.

Дотогаш, маските и камуфлажата, со која управува силниот Нептун во Рибите, ќе бидат наше секојдневие. Само од пролетта 2022 година можеме да сметаме на ставање крај на оваа приказна. Важна промена што ќе ја почувствуваме точно на почетокот на годината е преминот на Марс од знакот Овен во знакот на Бик. Оваа промена се случи на 6 јануари, а Марс ќе остане во знакот на Бик до 5 март .

По цели шест месеци, Марс го остави својот знак Овен и се префрли на неговиот знак за протерување. Протерувањето не значи дека Марс има помалку моќ и енергија, но таа енергија може да биде искривена, девијантна и поопасна за нас. Марс, од агол на енергетска астрологија и енергетска психологија, владее со нашата прва чакра и затоа сите ќе ја почувствуваме оваа енергетска промена, но најмногу од се ќе ја почувствуваат луѓето родени во знакот или со потписот во Бик. Кај луѓето родени во знакот на Бик, Марс ќе дојде на нивното Сонце во Бик, што може да се манифестира како зголемен притисок, стрес или преку здравствен проблем. Покрај Бикот, оваа енергетска промена силно ќе ја почувствуваат сите лица родени во знакот Овен, Лав, Водолија и Шкорпија. Марс ќе им донесе предизвикувачки плоштади и спротивставувања.

Овие се исто така исклучително силни аспекти кои понекогаш носат брзање и силни изливи на гнев. Овие предизвикувачки аспекти на почетокот на годината укажуваат на тоа дека енергијата лансирана во една насока не може нагло да се запре. Затоа се можни конфликти и недоразбирања меѓу луѓето во првата половина на годината. Ќе има многу обвинувања против големите сили, како на пример, кој е виновен за короната и економската криза низ целиот свет. Воведувањето забрани, ограничувања, санкции ќе продолжи во првата половина на годината.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris