АСТРОЛОЗИТЕ ОТКРИВААТ Нема да ви биде добро, ќе следат најсилните удари на ретрограден Меркур!

17 февруари, 2021
shutterstock_759860248_1000x0

Меркур е ретрограден веќе две недели, а на 20 февруари тоа ќе заврши и конечно ќе можеме да се одмориме. Сепак, дотогаш, предупредуваат астролозите, нема релаксација, затоа што следуваат овие работи.

Кога планетата е ретроградна најблиску до Сонцето, особено во воздушен знак како Водолија, луѓето се помалку практични и реални од вообичаеното. Затоа ве интересираат многу комплетно неповрзани теми во овој момент и немате трпеливост или концентрација да се посветите барем на една од нив.

Исто така, бидете подготвени за бројни недоразбирања и неуспешни планови и договори поради преполн распоред или поради нејаснотии во комуникацијата. Во овој период се очекува бучава во комуникацискиот канал, а се очекуваат погрешно насочени, неразбрани и изгубени пораки. Така може да ви се случи да одите на состанок во пет и да чекате залудно затоа што состанокот беше договорен во 3.

За време на ретрограден Меркур, стандардни се проблеми како што се несреќи со резервации, постојано влегување во сообраќаен метеж или пребарување паркинг простор кога едноставно нема простор. Дефектите на возилата и на белата стока воопшто се исто така редовни, секогаш во најлош момент, и по правило, мајсторот ќе биде зафатен токму тогаш и ќе биде невозможно да се најдат резервни делови.

Што се однесува до емотивниот живот, некој скоро заборавен може да се врати во вашиот живот или барем повторно да стане предмет на вашите мисли. Очекувајте да поминете часови на социјалните мрежи во потрага по нивните профили. И дури и ако има средба, тоа не мора да значи дека нешто значајно ќе излезе од тоа – тоа е веројатно само една од каприците на Меркур.

После движењето напред на 20 февруари, Меркур ќе биде во Водолија до 15 март, а потоа ќе влезе во Риби.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris