Астролозите предупредуваат: Пред нас е тешка недела, бидете особено внимателни во среда и петок!

15 февруари, 2021
fantasy-53690861920-830x0

Оваа недела се лансираат колективни настани и промени на глобално ниво, полето за комуникација на крајот на неделата и емотивните односи за викендот.

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот Овен, што ќе нè донесе да бидеме подготвени рано наутро во понеделник како ловна пушка. Со доза на адреналин и нетрпеливост, ќе зачекориме во првиот ден, иако повеќето луѓе нема да мора да одат на работа. Во секој случај, енергијата на денот не се менува, без разлика дали одиме на работа или не. Овој импулсивен знак може да ви донесе избрзани реакции, расправии и потреба за акција.

Ако не одите на работа, обидете се да станете рано и да направите некои динамични физички вежби, тренинзи или пешачење. Бидете активни на овој ден и слободно започнете нешто ново или нешто што долго го одложувате, како што е диета или режим на вежбање. Поставете пократки цели, бидејќи знакот Овен не сака нешто што треба да трае долго и чека. На овој ден, иницирајте важни телефонски разговори, бидете активни и работете на вашата визија. Пристигнуваат информации за нови мерки и законот, како и вести од странство.

Во вторник, вашата нетрпеливост може да ве доведе до несогласување со околината. Ако денот ви започне со убава комуникација и хармонични емотивни врски, вториот дел од денот може да предизвика страв дека нешто ќе излезе од контрола. Потребата за манипулација ќе биде присутна, сето тоа од страв од загуба. Различни ситуации можат да предизвикаат лутина и бес.

Во среда, имаме значаен аспект на небото помеѓу две бавни планети, Сатурн и Уран, што носи глобални настани и пресврти. Старите и новите се среќаваат под напнат агол, создавајќи тензија и напнатост кај луѓето. Доведува до чувство дека по старо веќе не може, а новото е премногу далеку и туѓо за да биде прифатено.

Сепак, неизбежноста на овој аспект, што ќе влијае на сите нас, бара старите начини на функционирање да се преобликуваат со нови методи. Ова може да предизвика бурни реакции кај голем број луѓе, особено меѓу колективите и здруженијата кои се против системот. Резултатот е немири и штрајкови против режимот што наметнува промени. Финансиската состојба, економската криза и осцилациите со парите предизвикуваат дополнителна нервоза и страв. Потребата за безбедност никогаш не е посилна, а околностите воопшто не ја поддржуваат.

Ако сте силно приврзани за некого или нешто, можеби ќе ви биде потешко да се прилагодите на промените во ситуациите во кои се наоѓате. Ова дефинитивно ќе ги разниша луѓето, но и сите на лично ниво во некоја смисла.

Во четврток, Сонцето поминува во знакот на Риби. Во текот на следниот месец, може да се појават почести алергии, вируси и намален имунитет. Може да забележите и нејаснотии во комуникацијата. Колку што нема да ви биде јасно, но многу збунето и конфузно, ќе ви се чини дека другите луѓе се нечесни кон вас или не ви даваат точни информации.

Во петок, има енергија што носи незадоволство. Без разлика дали станува збор за физички изглед, емоционален статус или финансиска состојба, вашето незадоволство ќе доведе до напнатост што ќе се манифестира како недоразбирање. Бидете свесни за вашето незадоволство што нема никаква врска со другите и за сегашниот внатрешен судир помеѓу разумот и чувствата. Во никој случај не носите избрзани одлуки засновани на моменталниот неред.

Во сабота ќе имаме квадрат помеѓу Венера и Марс. Ќе бидат ставени на тест односите меѓу мажите и жените. Ќе има страст, која нема да се реализира на посакуваниот начин. Проблемите со напнатоста и односите лебдат над вас како црн облак. Ќе знаете дека нешто не е како што треба и нема да имате доволно храброст да се соочите и да му се спротивставите. Бидете претпазливи во разговорите и договорите и обидете се да ги видите обете страни и да примените наметлива комуникација.

Меркур е неподвижен и многу незгоден, бидејќи се врти во директен правец во недела по полноќ. Доколку се враќате од кратко патување или одмор, бидете внимателни во сообраќајот, следете ги прописите и возете одморено. Областа на предизвици е претставена со ситуации што го активираат егото, како и луѓе кои претставуваат одреден авторитет во нашите животи, како што се татко, сопруг, шеф или директор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris