Бела бајадера: Десерт кој ви го одзема здивот и е подготвен за половина час! (РЕЦЕПТ)

8 јануари, 2021
бајадера

Состојки:

вода 200 мл
шеќер 300 гр
маргарин или путер 250 гр
мелени бисквити 300 гр
кокос 100 гр

Како да се подготви:

Измешајте вода и шеќер, па ставете го на оган. Кога врие, додадете сецкан маргарин и мешајте додека не се раствори.

Тргнете го од оган кога маргаринот ќе се стопи, а потоа додадете кокос и бисквити и комбинирајте со процесор за храна.

Во мал калап, 20 х 15 см, истурете ја смесата над фолијата и израмнете ја, па оставете ја во фрижидер преку ноќ да се стегне.

Кога тортата ќе се олади и затегне, извадете ја со фолија на плех, исечете ја на парчиња и посипете ја со кокос.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris