БЕЗ ГЛАДУВАЊЕ: Изгубете 5 килограми со познатата РОТАЦИОНА диета (КАЛЕНДАР)

3 јануари, 2021
3159fe23456fc621e58c04c560021f11c73817fb

Кому му е премногу напорно да гладува нека се овиде да го следи ритамот на Земјината ротација.

Ако сè уште не сте направиле ништо за да бидете здрави, слаби и во добра форма, пробајте диета по ротација на Земјата.

Ако се воздржите од јадење и пиење само неколку часа на ден (дозволено е да се пие само вода, по можност алкална и малку минерализирана) според табелите што ги приложуваме, може да изгубите 4 до 12 килограми за еден месец.

Најдобро е да се избегнуваат цигари за време на гладувањето, додека може да земате лекови (освен лекови за смирување). Оние кои имаат проблем со метаболизам или хормонално пореметување, не треба да консумираат црвено месо, мешунки, производи на база на соја и мед четири часа пред секој пост.

Датум  Почеток Крај Почеток Крај

1 јануари почеток 2:00 крај 15:18 почеток 23:38 крај 04:30

2 јануари почеток 12:44 крај 16:15

3 јануари почеток 00:35 крај 05:17 почеток 13:27 крај 17:12

4 јануари почеток 01:30 крај 05:55 почеток 14:08 крај 18:09

5 јануари почеток .02: 26 крај 06:37 почеток 14:49 крај 19:08

6 јануари почеток 03:24 крај 07:18 почеток 15:32 крај 20:02

7 јануари почеток 04:22 крај 08:01 почеток 16:16 крај 21:02

8 јануари почеток 05:20 крај 08:48 почеток 17:04 крај 22:04

9 јануари почеток 06:23 почеток 09:38 крај 17:55 почеток 23:06

10 јануари почеток 07:26 крај 10:32 почеток 18:52 крај 00:08

11 јануари почеток 08:29 крај 11:30 почеток 19:51 крај 01:10

12 јануари почеток 09:30 часот крај 12:32 почеток 20:52 крајот 02:06

13 јануари почеток 10:24 крај 13:34 почеток 21:53 крај 02:57

14 јануари почеток 1:13 крај 14:32 почеток 22:53 крај 03:44

15 јануари почеток 11:58 крај 15:30 почеток 23:48 крај 04:25

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber