БРЗ РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО: Новата верзија на салатата со пилешко е одлична идеја за вас!

9 февруари, 2021
pileca-salata

Салатите се секогаш убави рецепти, може да се сервираат на неколку начини и да се чуваат во фрижидер неколку дена!

Ако сакате брз оброк од салата, ова е одличен предлог, потребни ви се само неколку состојки!

Ви предлагаме основен рецепт за пилешка салата, а доколку сакате, можете да додадете состојки по ваш вкус, како што се миризливи билки (тарагон, зачин), парчиња тост леб, коцки сланина…

Состојки:

  • Пилешки гради (околу 400 грама за две лица)
  • Мајонез
  • Сенф
  • Грст црвено грозје
  • Лимон
  • Три млади кромидчиња
  • Сецкани бадеми
  • Сол, бибер

Подготовка:

Исечете го пилешкото на коцки и пржете го. Исечете го грозјето на половина, исечете го кромидот на парчиња. Измешајте го грозјето, кромидот и месото, а потоа додадете мајонез и сенф до саканата густина. Зачинете со сол и бибер и посипете го со сецкани бадеми.

Оваа салата се служи ладна, а можете да ја користите и како полнење за сендвичи од ‘ржан леб.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris