БРЗА, НЕЖНА КРЕМАСТА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Неодоливо совршена! (РЕЦЕПТ)

12 октомври, 2021
260297_kremastikolac_ls

Ќе се воодушевите

Состојки:

150 грама шеќер

1 лажичка ванилин шеќер

50 гр брашно

2 јајца

400 гр павлака

300 гр чоколадни бисквити

100 гр путер

1 лажичка ванилин шеќер

120 гр стопен путер

1 лажица млеко/павлака

Подготовка:

Измешајте шеќер, ванилин шеќер и брашно, потоа додадете две јајца, убаво соединете со жица, потоа додадете кисела павлака и се убаво соединете. Ставете на тивок оган и доведете до вриење, мешајќи постојано.

Кога ќе зоврие, варете уште една/две минути, мешајќи, потоа тргнете го од оган и оставете да се излади. Покријте го изладениот фил со пластична фолија и чувајте го во фрижидер.

Бисквитите смелете ги во блендер.

Изматете 100 гр путер со ванилин шеќер, потоа додадете 5 лажици од изладениот фил и добро изматете. Комбинирајте со остатокот од полнењето.

Истурете 120 гр стопен путер во мелените бисквити, додадете една лажица млеко и соединете. Одвојте 5 лажици од смесата на страна.

Kremasti kolač

Од бисквитите формирајте кора со рацете така да има странични рабови, потоа истурете го филот, но не до крајот на работ од плехот. Потоа посипете ги преостанатите 5 лажици по рабовите на филот и одозгора.

Kremasti kolač

И тоа е тоа, вашата брза кремаста торта без печење е готова!

Оладете ја уште малку и уживајте во божествениот вкус!

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris