Дали Саманта е виновна за распадот на серијата „Сексот и градот“?

9 февруари, 2021
секс

По потврдата дека серијата „Сексот и градот“ ќе го добие своето продолжение, но без познатата Саманта, фановите го изразија своето незадоволство, што го потврдија и актерките Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис.

Сценарио
Новата серија на HBO Max ќе се базира на книгата на Кендас Бушнел „Сексот и градот“, како и оригиналната серија создадена од Дерен Стар. Заплетот ги следи Кери, Миранда и Шарлот кои се сеќаваат на нивното пријателство и комплициран живот во текот на 30-тите години, но во 50-тите нивните животи се уште покомплицирани и пријателството посилно. Ќе се состои од 10 получасовни епизоди, чие производство ќе започне на пролет во Њујорк.


После закачките кои трите славни актерки ги претставија на светот, дојде до поделба меѓу гледачите. Некои се екстремно возбудени од продолжението на култната серија што се гледа на планетата, додека други се крајно разочарани од отсуството на неверојатната Саманта Џонс, која според многумина даде посебен печат на оваа култна серија.

Видно незадоволните обожаватели ги споделија своите мислења преку социјалните мрежи, а само некои од коментарите се: „Серијата без Саманта нема смисла“, „Саманта беше најдобриот лик“, „Обидете се да контактирате со Ким“, „Без Саманта ова ќе биди многу лошо “…

Токсична врска помеѓу колегите
Бидејќи Ким Катрал во неколку наврати изјави дека ликот на Саманта, таа го остави зад себе и не е тајна дека не се сложуваше добро со своите колеги од сетот. Во интервјуто за Пирс Морган во 2017 година, Катралова откри дека постои „токсична врска“ меѓу неа и нејзините колеги.

Никогаш не бевме пријатели. Бевме колеги и на некој начин тоа е многу здраво место, затоа што тогаш имате јасна граница помеѓу вашиот професионален живот и личните односи – рече Ким, која потоа додаде дека Сара Џесика Паркер „можеше подобро да се однесува со неа“, како и дека „никогаш не открила што е нејзиниот проблем“.

Извори блиски до актерките во едно интервју за списанието „Пипл“ изјавиле дека Ким е таа што се однесува како „дива барка“, што го негирала, нагласувајќи дека никогаш не барала пари или какви било проекти, и дека тој мисли на неа како на некаква дива „апсолутно смешна“.

Изјавата на Ким дека таа и Сара никогаш не биле пријатели, Сара била многу погодена и како изјавила дека „срцето и е скршено“. Оваа изјава ја „вознемири“ Паркер, бидејќи начинот на кој таа се сеќава на нивното заедничко искуство е сосема поинаков.

Како одговор на обожавателка на Инстаграм, Кери покажа дека на сите ќе им недостасува Ким, и напиша:

И нас ќе ни недостасува. Ја сакаме многу и таа секогаш ќе биде дел од нас, каде и да одиме – напиша Сара, која го игра главниот лик Кери Бредшо.

Токму овие причини веќе однапред оставаат силен впечаток дека серијата „Сексот и градот“ нема да доживее завиден успех, а нетолеранцијата меѓу актерките може да резултира со пропаѓање на култниот статус што го има оваа серија.

Фановите загрижени: Ќе има ли секс без Саманта?
Бројни обожаватели веруваат дека Саманта е еден од најдобрите ликови во шоуто и дека токму таа и даде посебен печат на оваа планетарно популарна серија. Дури и критичарите објаснија зошто ликот кој Ким го играше беше клучен за серијата.

„Знам дека најмногу ја паметат по нејзината сексуална слобода, но она што најмногу ми се допадна кај Саманта беше нејзината самодоверба“, „Нејзиниот лик го донесе она за што многумина имаа предрасуди, дали воопшто ќе има секс без Саманта во серијата? “, се само некои од согледувањата на критичарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris