Дали сонувате како вашиот партнер ве изневерува или вие него? Еве што ви кажуваат тие соништа, некои од потсвесните пораки можеби нема да ви се допаднат…

17 јануари, 2021
SHto-znachat-razlichnite-seks-sonishta

Меѓу различните форми на љубовна измама што може да се доживее, онаа што се случува во соништата е апсолутно најнеобична. Кога некое лице ќе се разбуди, тој обично се обидува на секој начин да го протолкува она што го сонувал и да најде објаснување за својот сон, но тоа обично завршува да се изгуби во вртлог на мисли што ни се чини дека немаат никакво значење или врска со реалноста.

Имајќи предвид дека соништата се нешто што ни се случува на несвесно ниво и спротивно на нашата волја, не можеме да управуваме или да ги контролираме, но тоа не значи дека не постои длабока психолошка мотивација што нè натера да сонуваме одредени настани и работи, особено кога станува збор за соништа кои релативно често се повторуваат.

Соништа за прељуба

Постојат соништа во кои се појавува можност да го изневеруваме партнерот, но на крајот сепак успеваме да му одолееме на тоа искушение. Ова се соништа по кои, кога ќе се разбудиме, го имаме тоа слатко и пријатно чувство дека сме ја направиле вистинската работа, иако тоа беше само во сон. Но, постојат и соништа во кои буквално сонуваме да го изневериме сегашниот партнер со друга личност, некогаш со само еден бакнеж, а понекогаш дури и со некои експлицитни слики на сексуални односи што ги имате со некој друг во автомобил, на лифт, на работа… може да станува збор за познаник, некогашен бивш партнер, а некогаш за кого воопшто не познавате или дури немате лице во соништата.

Во основата на таквиот сон можат да бидат многу различни мотивации, како што се незадоволство од сексуалниот живот, незадоволство од емотивниот живот или потребата за кратко бегство од добро координираната рутина.

Значења… Ако сонувате како изневерувате партнер со маж кој е многу сличен на него или дека сте љубовница на вашиот сегашен партнер, најверојатно имате желба да продолжите да бидете со вашиот партнер, но не баш како што е сега во малку изменета верзија – или со партнер што би сакале да биде.

Сосема поинаква е ситуацијата кога сонувате дека вашиот партнер ве изневерува: тоа може да биде резултат на некоја траума од вашето минато или фактот дека веќе сте искусиле изневерување од некој поранешен партнер. Во други случаи, тоа е скоро сигурна состојба во која има пониско ниво на самодоверба и многу висок страв дека можеби ќе останете зад себе (можеби затоа што се чувствувате запуштени во врската и не добивате внимание и нежност што би ги посакале од вашиот партнер).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber