Дали сте го испробале овој трик за лупење на тврдо варени јајца? Со оваа неверојатна техника ова може да се направи за помалку од 10 секунди

16 јануари, 2021
1389075

Лупењето на тврдо варено јајце без неред и отстранување на поголем дел од белката за многумина изгледа како невозможна мисија, особено ако лушпата се оддели додека јајцето е екстремно жешко. Но, постојат голем број полесни начини да го направите ова. Ова видео стана вирално на социјалните мрежи, а методот воодушеви многумина

Колку пати само сте се изнервирале што не можете да ја одделите лушпата од јајцето? При лупење, мали парчиња секогаш остануваат или дел од белката е излупена, па јајцата често изгледаат грдо. За да се избегнат проблеми со готвење или лупење, постои начин што ќе му овозможи на секој вреден вежбач да ја отстрани лушпата од јајцата за да стане задоволство, а не мака, за помалку од 10 секунди. Потребно е само малку вода и чаша или шоља.

Откако ќе го сварите јајцето, сè што треба да направите е да го ставите во празна чаша / шоља и добро да протресете неколку секунди. Многумина се воодушевени од овој трик.

Сличен предлог за лупење лушпи од јајца се појави на YouTube пред неколку години. Тоа видео досега го гледале 30 милиони луѓе, а трикот многумина го „прогласија“ за генијален.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris