ДАЛИ ВАШИОТ ПАРТНЕР СЛУЧАЈНО оди на одмор без вас: Еве што значи тоа и дали ЉУБОВТА ќе потрае

13 февруари, 2021
profimedia-0162085193

Можеби и вие се вклопувате во ова.

Сосема е природно што, од време на време, луѓето се сомневаат дали нивната врска е како што треба. Вашето ново семејство може да се разликува од семејството во кое пораснавте, и тоа е добро.

Погледнете неколку знаци на необични врски, парови кои не ги следат стереотипите и сепак се среќни.

  1. ВИЕ И ВАШИОТ ПАРТНЕР НЕ Зборувате МНОГУ

Ако сте во можност да бидете среќни во „непријатна“ тишина, тогаш навистина се сакате. Тоа е всушност тишина која ја сака љубовта. Тој кажува сè што не можам да кажам.

  1. ОДИТЕ ОДДЕЛЕНО НА ОДМОР

Се поголем е бројот на луѓе кои одат на одмор без своите партнери, а приближно една третина од возрасните Американци признаваат дека одат на независно патување. Тоа дури може да ја зајакне вашата врска: ако навистина го сакате вашиот партнер, ќе ви недостасува. Можете да правите што сакате истовремено. На пример, можете да ги посетите музеите додека вашиот партнер е на друго место.

  1. Дали вашиот партнер не троши време со вашето семејство?

Ако вашите родители и вашиот партнер добро се согласуваат, тоа е одлично. Но, далеку е помалку пријатно ако не се сакаат едни со други. Ова, сепак, не мора да биде извор на конфликт. Вашиот партнер не мора да учествува на семејни вечери со вашите родители, но сепак може да ве сака и да ги почитува вашите роднини. Вие само треба да ги поставите основните правила што е можно поскоро.

  1. Често се расправате

Конфликтите се добри за врските, бидејќи тие покажуваат дека и двајцата треба да промените нешто. Важно е да бидете во можност позитивно да ги прекинете конфликтите и да ги признаете своите грешки.

ljubavni par
  1. СПИЕТЕ ВО РАЗЛИЧНИ КРЕВЕТИ

Спиете одделно затоа што едниот од вас рчи во сон, а другиот се буди од најмал шум. Психологот Катерин Срајбер вели дека денес се повеќе парови спијат одделно. Научниците докажуваат дека здравиот сон е многу покорисен за врската отколку заедничкиот сон.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris