Дали знаете како изгледа сопругата на Жељко Самарџиќ?

5 февруари, 2021
78724909_595610427841241_668777256714316494_n

„Таа е вистинска убавица“

Јавно лице или не, вие избирате дали да го изложувате приватниот живот на јавноста. Иако е позната личност, сопругата на 65-годишен босански музичар кој се стекна со слава кога пристигна во Белград, сопругата на Жељко Самарџиќ Маја, реши да живее повлечен живот. Таа навистина ретко се истакнува, а кога ќе се појави на неговиот Инстаграм, секојпат воодушевува. Таа е вистинска природна убавица – има чести коментари, кои повторно се појавија затоа што пејачот неодамна се приклучи во шоуто со сопругата и ја покажа својата убава половина. Подолу ви ја пренесуваме нивната љубовна приказна, но и фотографии, со оглед на тоа што често се заборава како изгледа Маја воопшто.

Жељко и Маја се во брак повеќе од 40 години. Бидејќи се повеќе се пишува за развод и прељуба, нивната љубов секој ден станува се посилна. Во една прилика тој призна за српските медиуми дека имало моменти кога не било лесно, но и тие го надминале тоа. Дури беше напишано и за неверство, но подоцна се утврди дека станува збор за недоразбирање со новинар.

„Еднаш, кога го реков тоа, новинарот, случајно или намерно, не ме разбра, па погрешно го протолкуваше „неверството “. Тој дури и го стави насловот: „Жељко призна дека ја изневерил сопругата“. Јас, како љубител на морето и капетан на мал брод, кој се соочуваше со такви појави, не ни помислував на двосмисленоста на тој збор. Ние сме луѓе со месо и крв и сите имаме добри и лоши денови. Заедно успеавме да го поминеме најлошото и тоа не зајакна и нè врза посилно од оној официјален „да“ одговор на венчавката. Суштината е во тоа што се сакате и затоа сте подготвени да најдете решение за секој проблем “, изјави еднаш 65-годишникот.

Како се сретнаа Маја и Жељко?

Иако Жељко има сменето неколку градови од детството, неговите најголеми спомени се од родниот град Мостар. Токму таму ја запозна Маја. Имено, една вечер тој настапи со својот бенд во салата на Економското училиште, каде за прв пат забележал едно симпатично и тивко девојче. Тие му рекоа дека нема шанси затоа што е одличен студент, нејзиниот татко е професор и веројатно нема да сака ниту еден музичар. Сепак, Жељко решил да ризикува и и пришол. Почнале да зборуваат, а по неколку минути тој на шега ја замолил да се омажи за него. Тие биле во врска веќе десет месеци, а по нејзината матура, каде пеел Жељко, тој ја замолил да се ожени со него. Маја се согласила, и покрај противењето на нејзините родители, тие се венчале во присуство на кумови, сведоци и неколку пријатели. Во тоа време тој имал 22 години, а Маја 18 години.

После тоа, тие ја добија својата прва ќерка Сања, а еден од најтешките моменти го погоди семејството Самарџиќ две години подоцна. Имено, Маја роди момче, кое по само три месеци почина по компликации со цревата. Сепак, како што рече самиот пејач, Господ ги погледна и им даде уште две ќерки – Даниела и Миња.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber