Дали знаевте дека целер може да биде афродизијак? Направете сами полнети љубовни стапчиња (РЕЦЕПТ)

22 февруари, 2021
celer

Состојки:

половина чаша мајонез

половина лажичка мелен пипер

чаша рендано пушено сирење

третина од чаша ситно исецкани исушени домати

24 стапчиња внатрешни стебленца на целер исечени на десет сантиметри

Подготовка:

Изматете го мајонезот и мелената пиперка во мал сад. Додадете сирење и домат, а потоа зачинете ја смесата со сол и црн пипер. Сето ова можете да го подготвите еден ден однапред. Покријте и ставете го во фрижидер. Наполнете ја празнината на стебленцата од целер со мешавина од сирење и домат и послужете ја.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris