Деловен стил во прекрасна нијанса на лимон: Амал Клуни понесе капут кој ЈА РАЗБИВА есенската монотонија!

15 октомври, 2021
329491_kluni-amal-profimedia0637775099_ff

Откако се врати на старите патеки на гламур и се појави со нејзиниот сопруг Џорџ Клуни на неколку премиери на неговиот нов филм The Tender Bar, Амал Клуни повторно ни докажува зошто е дива и на црвениот тепих и на улиците на метрополата.

Адвокатката беше видена на улиците во Вашингтон, каде што демонстрираше како се донесуваат зраците на сонцето во мода дури и во мрачниот есенски ден. За Амал нема зима, па го избра совршениот деловен стил кој носи посебна енергија за нејзиниот октомвриски ден на работа.

<p><strong>Amal Alamudin Kluni </strong>već godinama diktira trendove i bez greške pokazuje kako se u svakom momentu može izgledati prefinjeno i šik</p>

Како се прави тоа? Бои!

Амал носеше жолто палто во кое доминираше сенка од лимон и суптилен кариран дезен. Жолтата е идеален избор за палта оваа сезона, а Амал ја измеша со голи нијанси. Носеше и беж фустан од А-линија, кој лесно можеше да го носи на вечера или излегување, салонки со идентични нијанси, а чантата е потпишана од брендот Роџер Вивиер.

<p><strong>Amal Alamudin Kluni </strong>već godinama diktira trendove i bez greške pokazuje kako se u svakom momentu može izgledati prefinjeno i šik</p>

Елегантно, деловно, шик!

Да потсетиме, таа пред неколку дена блескаше во светкав бел фустан, под рака со Џорџ, а претходно беше пример за црно-бела елеганција …

Не би очекувале ништо друго по долга пауза од црвениот тепих, бидејќи таа не греши!

<p><strong>Amal Alamudin Kluni </strong>već godinama diktira trendove i bez greške pokazuje kako se u svakom momentu može izgledati prefinjeno i šik</p>
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris