ДЕМИ МУР ИМА 3 ПРОПАДНАТИ БРАКОВИ, НО МАЛКУМИНА СЕ СЕЌАВААТ ДЕКА ПРЕД БРУС ВИЛИС БИЛА ВЕРЕНА ЗА НЕГО: Вака ја откажала свадбата!

3 април, 2021
224853_profimedia0137269750_ls

Американската актерка Деми Мур (58) зад себе има три неуспешни бракови. Првиот од нив со кого го изговори судбоносното „да“ беше рокерот Фреди Мур (1981-1985), а по разводот го задржа неговото презиме.

Таа беше во брак со актерот Брус Вилис од 1987 до 2000 година и роди три деца, додека во брачните води влезе со нејзиниот 15-годишен помлад колега Ештон Качер во 2005 година и траеше 8 години.

Сепак, малкумина се сеќаваат дека пред бракот со Брус Вилис, таа беше во романса со друг колега, Емилио Естевез (58).

Demi Mur i Emilio Estevez

Го запознала на снимањето на филмот „St. Elmo’s Fire“ во 1984 година и љубовните искри се запалиле. Шест месеци подоцна, двојката веќе беше свршена. Деми Мур била блиска со целото семејство, вклучувајќи го и неговиот брат Чарли, како и неговиот татко Мартин Шин. Наводно, неговото семејство имало големо влијание врз неа да одговори „да“ на предлогот на Естевез. Сепак, среќата траеше кратко и веридбата беше прекината.

Demi Mur i Emilio Estevez

„Целата врска беше малку зачудувачка и не видов што е толку јасно и очигледно. Имаше толку многу разлика меѓу нас, од она што го имав и како пораснав. Бев свесна за тоа како родителската фигура имаше влијание и како таа ги водеше, и јас едноставно го ценев тоа “, призна Деми кога беше гостин во Хауард Стерн.

Како се случи љубовната несреќа, актерката опиша во своите мемоари „Inside Out“.

Demi Mur i Emilio Estevez

“Само што испративме покани за венчавка кога еден пријател ми рече дека го видел како излегува со друга жена во Лос Анџелес. Тој го негираше тоа, се разбира, но не можев да му верувам. Неколку месеци пред раскинувањето, имавме пауза од две недели. Потоа спиеше со неговата поранешна девојка и ме излажа дека не го направил тоа.

После тоа, отидовме кај терапевтот и тој откри список со неговите приоритети, а јас бев на дното на таа листа. Тогаш решив да ја откажам венчавката.“

Demi Mur i Emilio Estevez

Сепак, и покрај сè што се случи, Емилио Естевез и Деми Мур останаа добри пријатели. Актерот дури и го кумоваше нејзиното познанство со нејзиниот иден сопруг, актерот Брус Вилис, кога ги запозна на премиерата на неговиот филм „Ambush“ од 1987 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris