ДЕНЕС Е НАЈБАКСУЗНИОТ ДЕН ВО ГОДИНАТА: Поведете сметка, не смеете да ги направите овие грешки

28 април, 2021
shutterstock_161026343

Ние сме под влијание на црвената месечина, па денес ќе не следи само малер!

Денешниот ден нема да му донесе пријатни ситуации скоро на никого. Ако имате чувство дека ништо не ви оди од рака, виновна е црвената Месечина во знакот на Шкорпија, која денес е доминантна.

Кога Месечината е во Шкорпија, велат астролозите, ова се неволји кои се чести: сите органи во долниот дел на желудникот се чувствителни, можни повреди, воспаление на слепото црево, хормонални нарушувања, гинеколошки проблеми, намален имунитет.

На 27 април, небото ќе биде осветлено со црвена месечина – вечерва Месечината не само што е полна, туку ќе бидеме сведоци на појава на супермесечина која се приближува до Земјата на минимално растојание.

Bol

Ова е многу незгоден период, велат астролозите бидејќи една искра е доволна за да прерасне сè во оган. Грижете се за зборовите што ги кажувате за да не бидете погрешно протолкувани. Сè што правите денес, правете го со дополнително внимание.

Ако сте негативни во овој период и мислите лошо, ќе ви се случат лоши работи, сепак ако се обидете да размислите добро и да ширите љубов, ќе го ублажите сето она што овој аспект го носи со себе.

Ќе го почувствуваме влијанието на црвената месечина денес и утре, но за среќа овој астро феномен трае кратко, па бран позитивна енергија не чека веќе во четврток, велат астролозите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris