Диета на Џесика Алба: Вака актерката успеа да изгуби 5 кг и да ја доведе линијата до совршенство! (Мени)

1 јануари, 2021
алба

Иако нејзината фигура е секогаш беспрекорна, Џесика Алба (39) признава дека имала период кога се опуштила и се здебелила неколку килограми. Во такви ситуации, таа секогаш прибегнуваше кон оваа диета.

Станува збор за јадење храна што му годи на вашето тело и има корисен ефект врз кожата и целокупната состојба на организмот. Оваа диета не вклучува броење калории, туку правилен избор и комбинација на храна.

Џесика Алба ги следи овие едноставни правила:

Појадокот е секогаш ист

Со правење богато и здраво смути за појадок, ќе го наполните вашето тело со богати хранливи состојки, ќе му дадете доволно енергија за да го започнете денот и да издржите без глад до ручекот. Направете зелено смути со малку протеински прав, авокадо, чиа семе, спанаќ и бадемово млеко и ќе видите како ќе се променат вашето тело и тело. Заедно со смутито, можете да јадете и парче или две тост.

Во текот на денот, исто така има и две закуски, кои главно се состојат од зеленчук или ореви.

Džesika Alba

Ручек и вечера

Почитувајте ја основната „четворка“. Бидете сигурни дека вашата чинија е богата со четири работи: протеини, здрави масти, влакна и зелена боја. Во комбинација, тоа ќе регулира околу 8 хормони на глад и ќе го балансира нивото на шеќер во крвта.

Движете се

Што се однесува до вежбањето, таа е на позиција дека не постои универзална најдобра физичка активност, но дека секој го прави она што најмногу го сака. Најмногу ужива во кардио тренинзите и оди во теретана 2 или 3 пати неделно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris