Дознајте како да имате двојно помала сметка за електрична енергија со иста потрошувачка на енергија!

16 февруари, 2021
Screenshot_1

Дистрибутерите повторно манипулираат со цените. Новите цени на електричната енергија се веќе објавени. Бидете подготвени за нов удар врз буџетот и дознајте како може да имате двојно помала сметка за електрична енергија

Важен настан оваа година беше најавата за зголемување на цената на електричната енергија во текот на оваа година и натамошно зголемување на цените во следната година.

Според изјавите, причина за зголемувањето на цената на електричната енергија е влошувањето на економската структура и потребата од инвестиции во инфраструктурата на електричната мрежа.

Покрај тоа, беше објавено дека наскоро ќе биде воведена забрана за увоз на уреди за заштеда на енергија, вклучувајќи го и пакетот Tesla Saver ECO. Оваа одлука е донесена затоа што уредите не биле доволно тестирани на електрични мрежи.

Граѓаните веќе се навикнати на постојан пораст на цените на струјата од година во година. Сепак, она што уште повеќе ги погоди корисниците на електрична енергија е забраната за увоз на штедливи пакети на кои секој граѓанин има право.

На овој начин, властите се обидуваат на сите можни начини да ги лишат граѓаните од единствениот правилен начин за заштеда на електрична енергија. Сега се појавуваат разни прашања: Колку сметките ќе пораснат, како да се преживее месецот и дали има смисла да се живее во темница?

Платите на повеќето граѓани не се доволно високи за да ги покријат сите сметки. Ако цената на електричната енергија продолжи да расте, се појавува голем проблем. Затоа воведувањето на забраната за увоз е голем удар за граѓаните.

Што е Tesla Saver ECO?

Tesla Saver ECO е пакет за заштеда на енергија, кој стана многу популарен во Европа, каде што граѓаните едноставно се воодушевени од ова решение за заштеда на енергија 2 во 1.

Се базира на иновативна и револуционерна технологија за заштеда на енергија дизајнирана да ја намали потрошувачката на електрична енергија до 50%. Тој е целосно легален и секој може да го користи каде било – во домаќинство, канцеларија, ресторан или кој било друг деловен објект.

Уредот вклучен во пакетот е вклучен во штекер дома или во канцеларија и ја нормализира работата на мрежата, намалувајќи го товарот со отстранување на реактивната компонента, односно реактивната енергија што е бескорисна, но троши електрична енергија. На овој начин се користи само активна енергија, уредите трошат помалку електрична енергија и програмата од пакетот заштедува до 61,3% електрична енергија. Многу обични луѓе дури и не знаат за овој пакет поради забраната за негово рекламирање.

Од таа забрана во голема мерка имаат корист секој што го исполнува џебот благодарение на високите сметки за струја, само не граѓаните. Сепак, вистинско време е да се каже СТОП! Спречете ги да се збогатат на ваша сметка. Намалете ги високите сметки за електрична енергија со пакетот Tesla Saver ECO. Никогаш нема да платите повеќе за електрична енергија отколку што трошите.

Како да заштедите со новите цени на електричната енергија?

Секако, по забраната за увоз на пакети за заштеда на енергија, Tesla Saver ECO пакетот нема да биде целосно повлечен од продажба. Но, цената ќе се зголеми неколку пати!

Во моментов можете да го купите ова решение за заштеда на енергија по ниска цена, но наскоро неговата цена ќе се зголеми за 4-5 пати. Разочарувачки вести …

Значи, ако сè уште немате пакет Tesla Saver ECO во вашиот стан, куќа или канцеларија, тогаш е време да го купите пред неговата цена да се зголеми. Ќе имате двојна корист: ќе заштедите при купувањето на самиот пакет и ќе ги намалите сметките за електрична енергија до 2 пати. Значи, покачувањето на цената на електричната енергија нема да направи дупка во буџетот на вашиот дом.

Сè што е потребно е редовно да ги следите упатствата што доаѓаат со пакетот и вашите сметки ќе почнат да се намалуваат. Пакетот Tesla Saver ECO ќе ви овозможи максимално заштеда на енергија. На овој начин, ќе ги заштитите апаратите за домаќинство и ќе им го продолжите животниот век.

Заштедата на електрична енергија има уште еден важен елемент, а тоа е дека влијае на чистотата на планетата. Помала потрошувачка на енергија значи позелена и почиста планета. Затоа порачајте го пакетот Tesla Saver ECO и придонесете за почиста планета. Сега сметките за струја ќе ги примите со насмевка и ќе бидете изненадени секогаш кога ќе видите колку заштедивте. Заштедените пари ќе ви бидат доволни за една година или неколку месеци за да си дозволите нов телевизор, домашен апарат или убаво патување со семејството.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris