Другата страна на паричката: Џесика Биел открива интересни детали за животот со Џастин Тимберлејк и нивните два сина

20 април, 2021
Opera Snapshot_2021-04-20_014619_www.tportal.hr

Актерката Џесика Биел не споделува детали од нејзиниот приватен живот често, а како е да се живее со Џастин Тимберлејк и нивните два сина откри во шоуто на Елен Деџенерис.

По нивниот шестгодишен син Силас, Џесика и Џастин го добија Финеас минатото лето, со кого во моментов поминуваат низ тренинг за спиење, односно слушаат постојано плачење на десетмесечното бебе чии заби избиваат.

„Толку е тешко да ги оставиме сами да плачат дури и неколку минути, но токму тоа го правиме на тренингот за спиење. Фин прави одлична работа “, рече Бил, додавајќи дека тие не го практикувале овој метод со нивниот прв син.

Jessica Biel i Justin Timberlake

‘Мислам дека тоа е затоа што тој беше нашето прво дете. Бевме нервозни и не можевме да ја поднесеме мислата, а сега велиме: ‘Да, да, да, ќе бидеш добро. Ќе успееш! “, Го опишува Џесика процесот на навикнување на бебето да заспива самостојно без родителска интервенција, што вклучува многу плачење.

На прашањето дали да се биде родител на две деца е потешко отколку само еднаш, Џесика потврдува дека дефинитивно не е лесно.

‘Еден мој многу мудар пријател рече дека едно дете е многу, а две се илјада. Токму тоа е чувството “, вели актерката и го опишува како одбрана „еден на еден“ во која имате личност таму, личност таму.

Но, нејзиниот семеен хаос има и своја убава страна, а тоа е врската на нивните две деца.

Jessica Biel i Justin Timberlake

‘Многу е слатко да ги гледаме заедно. Двајцата мислат дека другиот е смешен. Силас е роден за сцената, сака да прави шеги и да биде во центарот на вниманието, а Фин постојано го гледа. Сè што прави Силас е смешно, па затоа сè што прави Фин е смешно. Тие се смеат едни со други цел ден ’, го опишува односот на браќата Џесика.

Минатата година, Џесика и Џастин поголемиот дел од времето го поминаа во Монтана, далеку од метежот и вревата во Лос Анџелес.

‘Тоа беше огромна пауза за нив, со многу време за семејството и време прилагодено на живеење со две деца. Џесика и Џастин имаат полни раце работа со децата, но и двајцата се уште се многу активни и уживаат во голф, тенис, планинарење и аикидо “, изјави извор за Е! Вести.


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris