Единственото поранешно момче на Марија Шерифовиќ: Го гледавме на Евровизија, а еве како изгледа сега!

10 јануари, 2021
marija-serifovic-1

Пејачката само него го покажа пред јавноста!

Набргу откако Марија Шерифовиќ ги одбрани боите на нашето знаме на Евровизија и победи со песната „Молитва“, за прв пат на јавноста и го покажа своето тогашно момче, црногорскиот пејач и актер Славко Калезиќ.

Славко и Марија беа во врска шест месеци и бидејќи нивната врска беше јавна, тие никогаш не ги криеја своите емоции.

Нивните заеднички фотографии на кои се прегрнуваа и се бакнуваа дури кружеа на Интернет.

После половина година следеше разделба, за која Марија зборуваше јавно и истакна дека не им оди добро.

“Морам да се фокусирам на работата и не сакам да се оптеретувам во секое време. Љубовта на далечина едноставно не преживеа”, рече тогаш.

По раскинувањето, Славко продолжи да ја гради својата кариера, а во 2017 година тој ја претставуваше Црна Гора на Евровизија, а многумина рекоа дека неговиот однос со Марија го прослави или барем му помогна да се „протурка“.

“По нејзината победа, ние бевме заедно. Искрено, тогаш разговаравме, но таа искрено не ми помогна во кариерата, имав своја стратегија”, рече тој за време на гостувањето во емисијата “Амиџи шоу”.

Познато е и дека Славко учествувал во англиското шоу за таленти „Х Фактор“, каде ја воодушевил пејачката Никол Шерцингер.

Во споменатото натпреварување, тој имаше лоша среќа при еден настап кога му падна киката со која беше препознатлив.

Кога го бранеше знамето на Црна Гора, имавме можност да го видиме со славните кики по главата и костумот кој се состоеше од два дела, здолниште и проѕирна маица. Набргу потоа, следеше тотално поинаква носија – Калезиќ беше облечен во проѕирен комбинезон.

Славко продолжи да експериментира со својот изглед и ја истрижа косата.

Погледнете како изгледа сега:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber