Едноставен трик за да добиете пари во новата година! И еве што треба да направите за ЉУБОВ И СРЕЌА

1 јануари, 2021
402889_new-years-eve-1283521-1920_f

Новата година е пред врата и сите се надеваме дека 2021 година ќе биде подобра од онаа што заминува.
Руската духовна водилка Елена Христафарида откри кои ритуали би било добро да се практикуваат пред полноќ на 31 декември и како да се привлечат пари, среќа и љубов следната година!

  1. Ослободете се од непотребните работи

Првото нешто што треба да направите е да се ослободите од сè што е непотребно. Во многу земји нема традиција да се фрла стар мебел за новогодишната ноќ. Фрлање комоди и фотелји низ прозорците, иако според старата традиција, секако не се препорачува, но ако ги извадите низ врата, сè ќе биде во ред. Не заборавајте да го исфрлите ѓубрето на 31 декември.

Со цел да се ослободите од „старите работи“, се препорачува да ја измиете косата и да се ослободите од нечистотијата од старата година.

  1. Отворете го патот за промена

Добро е да се носи барем една нова работа на 31 декември. Ако не е фустан или костум, тогаш барем долна облека или некој додаток. Важно е да ја носите оваа работа на полноќ. Ова ќе отвори можности за прифаќање нови работи во вашиот живот, вклучително и љубов. Секако, важно е исто така да ви се допаѓа тоа парче што сте одбрале да го носите на новогодишната ноќ.

  1. Привлечете проток на готовина

После 22 часот на 31 декември и пред 12 часот на 1 јануари, обидете се да не позајмувате пари на други или да позајмувате од некого. Ако ова е неизбежно, дајте ги парите со десната рака и земете ги со левата страна. Само ставете ги на маса или на која било површина прво неколку секунди, не пренесувајте ги директно.

За поголем прилив на пари

Земете ја највредната банкнота во која било валута од вашиот паричник. Бидете внимателни, многу е важно тоа да се вашите пари! Свиткајте ја банкнотата како што ви одговара и точно по 23 часот на 31 декември, покријте ја со чашата од која планирате да пиете или сте ја пиеле за новогодишната ноќ. Грижете се никој да не ги допира стаклото и парите. Пред полноќ, свртете ја чашата, истурете пијалок за да наздравите за Новата година, земете ја банкнотата во левата рака и држете ја во моментот кога ќе чукне полноќ и од 2020 година влегуваме во 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber