Емина Јаховиќ проговори за РАЗВОДОТ: „Го надминав сето тоа, сакам само на моите деца да им бидае ДОБРО“

25 октомври, 2021
Emina-Jahovic-1

Пејачката истакна дека секогаш ќе биде во некаква комуникација со Мустафа

Пејачката Емина Јаховиќ рече дека, како и многу музичари, ја почувствувала кризата поради пандемијата, но дека е задоволна како се одвива нејзиниот бизнис, а потоа се осврна на односот со нејзиниот поранешен сопруг со кого е на суд, нејзиниот синовите и љубовта што ја посакува.

Додека медиумите пишуваат за нејзиниот спор со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, Емина Јаховиќ, како што вели, се труди нивните синови Јаман и Јавуз да поминат низ се што е можно побезболно.

– Мустафа е некој кој е мој поранешен сопруг и татко на моите деца. Јас така го гледам. Секогаш ќе морам да бидам со него во некаква комуникација и тоа ќе остане така. Сето тоа го надминав, само сакам моите деца да бидат добро. Ќе направам се за да им го олеснам пубертетот и животот во секоја смисла на зборот – изјави таа.

– Jаман има тринаесет години, а Јавуз девет, се уште не е во пубертет. Мислам дека ако имав близнаци кои имаат тринаесет години целосно ќе полудев. Но, кога ги гледам моите деца, тие се многу добри, бидејќи јас сум строг родител и перфекционист. Знам како пораснав, добри се на училиште, ги почитуваат постарите, ги сакаат животните – рече таа и додаде:

– Јаман моментално е во оние години кога одбива, т.е. едноставно што и да му се каже тој знае подобро. Нема шанси да го одговориш да го направи она што го сака а тоа е негова манипулација што ја прави од самото раѓање. Едноставно е, тој секогаш го добива она што го сака на крајот. Се трудам да бидам силна. Тој е дете на разведени родители и тоа не ми оди секогаш добро, понекогаш ја користи ситуацијата што немаме добра комуникација за да правиме што сака.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris