ЕСЕНСКО ЧИСТЕЊЕ: Лицето мачкајте го со она што го јадете

2 октомври, 2021
bc576e3aff43eeb6fdfbee948ce6a14dd0ce164b

Покрај индустриските средства за чистење на лицето, одлично делува и пилингот што можете да го направите сами дома.

Потребни ви се само две состојки – честички за пилинг и течна компонента.

Научникот и експерт за убавина од Лос Анџелес, Мариза Плења препорачува бел или кафеав шеќер, ситно мелен овес или брашно за пинигот.

Од течните или меки компоненти, во кои се ставаат честички за пилинг, водата, медот, јогуртот или маслото се идеални. Пилингот правете го една минута, а потоа исплакнете со млака вода. Резултатите се веднаш видливи, лицето ќе биде сјајно и чисто.

– Предлагам масло бидејќи ја навлажнува кожата и го олеснува триењето – вели Мариза Плежа.

Одлични масла се маслата од маслинки, бадеми, семки од тиква или грозје.

Маслото од семки од тиква е одлично за кожа со акни. Ако имате чувствителна кожа, направете смирувачки пилинг на лицето од овесна каша. Измешајте една лажица снегулки и ситно мелен кафеав шеќер и две до четири лажици маслиново масло.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris