Еве што ви е неопходно за брз и природен изглед: 5 произбоди за шминкање кои мора да ги имате во својот несесер

27 септември, 2021
324423_sminker-shutterstock-610155797_ff

Не секој е вешт со производи за шминка, и често многумина немаат време да се посветат на детална шминка, доколку им се брза на работа, состанок итн.

Но, за да успеете да се организирате за кратко време, и да изгледате природно и во исто време да не ви требаат многу вештини, мора да ги имате овие 5 производи што ќе ги нанесете во тенки слоеви, затоа одделете ги на едно место и секој пат по ист редослед повторете ја нивната примена:

  • Потребен ви е ББ крем за да го изедначите тенот
  • Маскара која ќе ја нанесете во еден слој за да ги истакнете трепките
  • Руменило кое ќе го освежи вашиот тен
  • Маскара за веѓи со која ќе ја наполните и чешлате косата
  • Мелем за уста кој ќе им даде свежина на усните

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris