(ФОТО) Денес им е шеста годишнина на Северина и Игор: „Мили мој. Верувам во тебе, со тебе живеам убаво“

1 април, 2021
severina-i-igor-e1596099021382-660x450

Април отсекогаш бил особено радосен за убавата пејачка Северина, бидејќи овој месец го слави роденденот, но од пролетта 2015 година ја слави и годишнината од врската со 15 години помладиот сопруг, Игор Којиќ.

„Пет години љубов, среќа, почит, вера, пет години прекрасен живот. Те сакам, радост моја“, напиша таа во емотивниот пост на социјалните мрежи со соодветна фотографија минатата година, сеќавајќи се на годишнината, но денес од неа нема ни трага ни глас, поточно, нема веќе неколку денови

Таа ја одбележа и четвртата годишнина од нивната врска: „Верувам во тебе, со тебе живеам убаво. Со среќа нека ни е“, му рече тогаш на Игор, но таа објава, за разлика од онаа што ја одбележа пет –годишнината, не ја отстрани од Инстаграм.

Минатата година со фотографија од Белград им се јави на своите фанови и ги извести дека денешниот датум за неа, и покрај сите околности што и се случиле, сепак е среќен и исполнет со љубов.

По неколку месеци врска, таа реши да застане пред олтарот

На крајот на септември 2015 година, Игор Којиќ и Северина го кажаа судбоносното „да“ во парохиската црква во Истра. Неколку месеци подоцна, тие организираа голема прослава во Белград, на која присуствуваа сите забавувачи, културни дејци, спортисти и значајни луѓе од регионалната социјална сцена.

Северина ја одржа својата трета свадбена церемонија со Којиќ во Африка пред три години. Тие направија традиционална племенска венчавка во Занзибар.

Денес една година подоцна, се чини дека во љубовта не цвета како пред една година. Двојката се одследи на социјалните мрежи, а меѓусебно не се ни спомнуваат.

Игор се најде во животот на Северина во некои од најтешките моменти, во оној во кој водеше долга битка за старателство над нејзиниот син Александар, а судејќи според фотографиите што ги објави Севе, тој бил во многу добри односи со него. Денес, малиот Александар живее со својот татко.

Иако долго време се шпекулираше дека парот повеќе не е во љубовна врска, ниту Игор, ниту Северина не го потврдија или негираа тоа, а официјално тие сеуште се пар, па можеби само решиле да ја чуваат својата врска подалеку од очите на јавноста.

Интересно, Севе го забележа својот последен пост на социјалните мрежи со песната „Мртов без мене“ од нејзината турнеја во 2019 година со која напиша „… затоа што јас, редовно сонувам“ со хаштагови што таа редовно ги става покрај нивните заеднички фотографии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris