ФОТОГРАФИЈА КОЈА БИ ЈА ЗАПАЛИЛА ДА МОЖЕ! Долго се криеше и сега се појави: Вака се сликаше Севе пред 30 години! (ФОТО)

8 јануари, 2021
308007_severina_ls

Кој би рекол!

Кон крајот на осумдесеттите, Северина стапна на сцената на поранешна Југославија. Од самиот почеток нејзините чекори беа повеќе од успешни.

На почетокот на 1990 година, таа победи на радио конкурсот во Радио Загреб „ДемоХ“ и го освои снимањето на нејзиниот прв ЛП.

Во јули 1990 година настапи на Сплитскиот фестивал со песната „Води ме на плес“, а на крајот на годината на Загребфест со песната „Склопи очи музика док свира“, каде ја освои првата награда.

Истата година стана водител на шоуто „Top cup“ на ХРТ, кое го водеше една година, а на крајот на годината замина на својата прва турнеја во Австралија.

Погледнете како изгледаше Северина пред скоро 30 години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber