Што е тоа кај другите жени што ги тера мажите да одлучат да изневеруваат?

25 февруари, 2021
480851144

Секогаш има нешто што неодоливо ги привлекува… Што е со другите жени толку привлечно што мажите се одлучуваат да изневеруваат?

Многу мажи ги изневеруваа своите партнерки со други жени, и додека повеќето од нив не бараа одредени карактеристики на нив, секогаш имаше нешто што ги привлекуваше и ги охрабруваше да изневеруваат, пренесува Your Tango.

Сајтот за средби SeekingArrangement, еден од најголемите во светот, направи истражување дека планираат да откријат како изгледа совршената љубовница. Тие користеле пораки и претреси од 468 000 оженети мажи, кои вклучувале физички карактеристики, професија, возраст, националност и брачен статус на жените: користејќи ги резултатите, тие откриле какви жени мажите ги перцепираат како „совршени љубовнички“.

За мажите, совршената љубовница ги има следниве карактеристики:

  • помеѓу 25 и 31 година
  • руса коса (61 процент)
  • зелени очи (47 проценти)
  • атлетски материјал (33 проценти)
  • големина на дојка 32D (32 проценти)

Кога станува збор за личноста, мажите бараат жена која е со отворен ум, сензуална, енергична и сака јога. Тие претпочитаат кога нивните љубовнички се соло, а дури 86 проценти од нив сакаат да имаат завршено факултет. Жената што ја сакаат е доволно стара за да ја разбере динамиката на аферата, но доволно млада за да има младешка разиграност.

Во основа, неверните мажи сакаат љубовница која е русокоса или Азијка, доволно стара за да ги задоволи нивните потреби за возрасни и доволно млада за да се чувствуваат како да имаат 21 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi