ГИ СЛЕДИ НЕОБИЧНА И МОЌНА КАРМА: Посебни луѓе се родени во овие години, доверени им се важни задачи!

14 јануари, 2021
prelepe-oci_1000x0

Луѓето родени во следните години нема да ја постигнат својата добра судбина и карма ако го сторат следново

16.12.1959 година – 10.06.1961 година

05.07.1978 година – 12.01.1980 година

26.01.1997 година – 19.10.1998 година

10.10.2015 година – 05.09.2017 година

Таквата положба во наталната карта покажува каква е вашата карма, патот на судбината и вашата кармичка цел.

Камичката цел на овие луѓе е:

 • Помагање на луѓето преку сочувство и практични активности
 • Помагање на луѓето да го подобрат своето здравје и да усвојат здрави животни навики

Кои се вашите кармички споредби – што ве прави посебни:

 • сочувство, чувствителност, емпатија
 • засилена интуиција
 • креативни решенија
 • духовност

Луѓето родени во следните години нема да ја постигнат својата добра судбина и карма ако го сторат следново:

 • живот во илузија
 • самосожалување
 • страв од живот
 • страв од промена
 • изгубена верба во луѓето
 • откажувајќи се од своите идеали

Најголем успех ги чека ако:

 • тие почнуваат да размислуваат критички, слушајќи ги само сопствените умови
 • тие им помагаат на луѓето во областите на здравје, развој и ментална сила
 • тие не им помагаат на сите, туку само на луѓето на кои им е потребна помош и на луѓето што ја бараат
 • тие се водени од здравиот разум и логика
 • тие учиат од грешките и признаат ги грешките

Овие луѓе обично живеат мирно, осамено и се посветени на стекнување духовно искуство, не базирајќи се премногу на материјалот. Тие сочувствуваат со маките на другите луѓе и нивната цел е да им помогнат и да ги утешат. Главниот недостаток е што тие честопати ги ставаат туѓите потреби над нивните, а тие главно се емоционално зависни од другите.

Најчестите занимања на овие луѓе се лекар, медицинска сестра, алтернативен исцелител, психолог.

Потенцијални кармички партнери:

 • Луѓе кои минуваат низ разни страдања и кои поминале низ патот на заздравување со нив
 • Луѓе кои се премногу самокритични
 • Луѓе кои се слични на нив, родени во иста година и имаат иста мисија

Главните дилеми на кармата:

 • Разберете дека илузиите и емоциите ве спречуваат да донесувате правилни одлуки.
 • Бидете свесни за кои луѓе имаат потреба од помош, а кои се енергетски вампири кои само ја искористуваат вашата убезност.

Како да се ослободите од болната карма од претходниот живот:

 • научи да размислуваш свесно
 • живееш во сегашниот момент
 • верувајте на фактите
 • научи да кажеш НЕ
 • научи да се вреднуваш пред сè и себе си и својот живот
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber