Глумење оргазам и 5 други тотално лоши сексуални навики

3 август, 2021
Screenshot_1

Да се ​​помириме со тоа – некои работи, особено во сексот, се помалку важни од другите.

1. Секс со мажи за кои бараат од вас да ги задоволите орално, но не ви возвраќаат. Доста ни е од неправда. Вашата вагина не е ниту чудна ниту одвратна, а има вкус не полош од неговиот. Работата е едноставна – ако можете да го задоволите, тој треба да го стори истото, со задоволство, за вас.

2. Глумење оргазам. Лажењето или глумењето оргазам е нешто што ги лути мажите во кревет повеќе од сè, но факт е дека полесно ни е да лажираме прекрасен оргазам отколку да признаеме: „Што и да е ова, не ми се допаѓа и не „не ме задоволувш“, затоа што сте загрижени за неговата реакција. Слушнете го нашиот совет: водете го чекор по чекор, кажете му што е пожелно, а што не, и ако не е подготвен да работи на своите вештини за да ве задоволи, оставете додека не е предоцна.

3. Не знаете кога последен пат бил тестиран за сексуално преносливи болести. Затоа што е полесно да ја поминете ноќта со некого и да ги држите палците нагоре? Ако не сте во стабилна врска и спиете со момче за прв пат, не го избегнувајте тоа прашање по секоја цена.

4. Не признавате дека нешто всушност ве повредува. Освен ако момчето не е целосен дивјак (ако е, зошто сте сеуште тука?), Последното што му паѓа на памет е да ве повреди на кој било начин. Сепак, тој не може да знае што ве срами или повредува, ако не му кажете сами или барем не му кажете јасно: „Ау.“ Така прават повеќето луѓе и тоа функционира доста добро досега. Пробајте.

5. Лажни звуци на задоволство. Ако воздивнувате на секој негов потег, дури и на оние што не се толку добри или пријатни за вас, тој никогаш нема да знае дека подоцна ќе разговарате за ова сексуално искуство на кафе со пријателите како најлошото нешто што некогаш сте го доживеале. Ако ви е досадно, тогаш така изгледајте, а ако воздивнувате, сторете го тоа затоа што навистина е толку добро.

6. Не сте директни и не му кажувате точно што сакате. Тој не може да ви го прочита умот. Не мора да му викате додека држи камшик во раката, но да спомнете понекогаш: „Навистина ми се допаѓа ова“ или „Немој така“, не е страшно и прави чуда во кревет. Ние сакаме да веруваме дека сте со момче кое ќе стори сé за да ве задоволи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris