Го испробавме и верувајте ни дека работи: Со овој трик ќе го одмрзнете ладилникот за помалку од половина час!

6 јануари, 2021
led-u-frizu-frizider-ciscenje-frizidera-800x600

Потребно ви е само една работа
Чистењето замрзнувач или ладилник може да биде многу мачна работа.

На прво место, затоа што треба да почекате да се стопи целиот мраз, па дури потоа да ја земете крпата во ваши раце.

И, потребно е време за да се стопи мразот.
Факт е дека многу нови модели имаат регулатори кои спречуваат натрупување на вишок мраз, но ако имате постари ладилници, а немате време да чекате цел ден или ноќ да се олабави мразот, и да го одделите од ѕидовите на мразот со нож, постои едноставен трик ќе ве воодушеви и ќе ја олесни работата.
За сето ова ви треба вода и било каква вреќа.

Имено, многу домаќинки практикуваат да ставаат чинии со топла вода во фрижидер. Можеби ќе помогне, но не како овој. Треба да истурете топла вода во вреќата, а потоа внимателно да ја врзете во јазол. Осигурете се да избега што повеќе воздух и врзете го јазолот што е можно поцврсто.

После тоа, ставете ја кесата во замрзнувач веднаш до деловите каде мразот е најгуст. Бидете внимателни да не се испечете, па пренесете ја кесата со топла вода завиткана во крпа или нешто слично.


Го испробавме трикот и верувајте ми требаше помалку од половина час за целосно да го стопиме ладилникот, кој буквално беше покриен со мраз дебел околу 3 сантиметри, а во некои делови беше уште подебел.

Важно е да ја смените ќесата по петнаесет минути, односно да направите нова тура.
Обавезно ставете сад под ладилникот за да се исцеди ледената вода, а потоа само избришете го фрижидерот и тоа е тоа.

Дали знаевте за овој трик? Споделете со нас ако знаете друг начин за побрзо одмрзнување на ладилникот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber