„Го пресоли“: Баба од Грција го посрамоти славниот кувар, а Ремзи поцрвене и ја призна грешката

3 октомври, 2021
gordona-remzi-2-830x0

Кога се зборува за Гордон Ремзи, јасно е дека тој е човек чии вештини во кујната никогаш не треба да се доведуваат во прашање … освен ако не сте баба од Грција.

Имено, светски познатиот готвач патува во Грција со двајца колеги како дел од своето шоу и готви автентични локални јадења. Во една епизода, тој исто така се најде на популарниот грчки остров Санторини, каде што побара од една баба да проба сос што го направи.

Ремзи направи сос од салса верде (зелена салса), од состојките што се карактеристични за Санторини, со цел да го доврши јадењето со ракчиња, кое исто така го подготви.

Кога заврши, сосема самоуверено, го понуди сосот на локалното население и беше убеден дека ќе им се допадне, а потоа доживеа целосен шок – немаше реакција од неговата баба.

Двајцата готвачи, кои патуваат и готват со Ремзи, Џино и Фред, исто така останаа запрепастени, а по неколку секунди еден од нив рече:

  • Не и се допаѓа, но не знае како да го каже тоа.

„Ставивте премногу сол“, рече конечно, предизвикувајќи рафал од смеа. Ремзи исто така се смееше, но црвенилото на неговото лице рече дека не му е многу удобно.

Меѓутоа, славниот готвач призна дека не ја проценил добро количината сол во каперсот, која ја додала во сосот, па се оправдал со тоа што ги нема во Шкотска.

„Сепак, ќе додадам малку шеќер и лимон за да го завршам тоа“, заклучи Ремзи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris