ГО УНИШТУВААТ ЗАДОВОЛСТВОТО: Овие грешки никогаш не треба да ги правите за време на ИНТИМНИОТ ОДНОС!

8 август, 2021
187573_pexels-alexander-krivitskiy-1591595_f

Факт е дека одредени потези или помагала што ги користиме можат да влијаат на уживањето и забавата за време на водењето љубов.

Додека повеќето од нив носат позитивен впечаток, некои може да изгледаат лошо.

За да уживате со вашиот партнер во потполност, би било добро да знаете какви работи никогаш не смеете да правите во кревет.

Потценете го ризикот од сексуално преносливи болести

Да се ​​праша партнерот дали е тестиран за сексуално преносливи болести не е доволно за да се заштитите од можна инфекција. Сексот без кондом го зголемува ризикот од добивање на такви болести.

Користите лубриканти на база на масло и кондоми од латекс истовремено

Ако користите кондом од латекс, не користете лубрикант на база на масло, вклучувајќи природни лубриканти како маслиново или кокосово масло, бидејќи маслото ќе го оштети латексот и кондомот нема да биде ефикасен. Најдобро е да користите лубрикант на база на вода.

Користите несоодветни сексуални помагала

Изберете помагала што ви одговараат исклучиво. За игри во креветот, добро е да се користат само помагала направени специјално за употреба за време на сексуален однос.

Го брзате вашиот партнер да доживее кулминација

Премногу фокусирање на доживување кулминација може да создаде тензија помеѓу партнерите, па затоа и водењето љубов нема да биде добро. Се случува некој од партнерите да не може да достигне кулминација понекогаш и тоа е добро. Но, во никој случај не е во ред да се присили партнерот по тоа прашање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris