Го започнуваме предизвикот Кето! 21 ден без шеќер и јаглехидрати: Еве што да јадете оваа недела! (Мени)

2 февруари, 2021
диета

Време е за здравје. Денес, вториот ден од февруари, го започнуваме предизвикот Кето. Еве што да јадете првата недела од оваа диета:

1 ден

Појадок: Изматени јајца од 3 јајца и 50 грама препечена сланина. Свежа салата од црвен пипер.

Ручек: Цезар салата (пржете пилешко филе на малку масло и исечете го на јуфки. Во садот додадете домат, зелена салата, малку спанаќ, црвен пипер, месо, сол и бибер и малку грчки јогурт).

Вечера: Бифтек со салата од свеж зеленчук (може рукола, зелка од лименки)

2 ден

Појадок: Омлет со спанаќ (200 грама спанаќ и 4 јајца)

Ручек: Салата со туна (или сардини – поздрава варијанта) Марула, ракета, цикорија, свежи пиперки, домати, малку сирење и малку туна. Неколку зелени маслинки.

Вечера: Свински бифтек со свеж зеленчук на барање.

3 ден

Појадок: кето леб со варени јајца (кето леб: 3 јајца, 100 грама сирење, 1 лажичка прашок за пециво, малку сол. Изматете белки, додадете жолчка и крем сирење и прашок за пециво и печете на 180 степени).

Ручек: Салата со авокадо, спанаќ, ореви, 50 грама фета сирење.

Вечера: Печен ослиќ со зеленчук (печени филе од ослиќ, измешајте го со печени пиперки и кромид)

4 ден

Појадок: Туна со зелена салата.

Ручек: Бифтек од говедско месо добро испечен со зеленчук по желба (најдобри тиквички на скара)

Вечера: ќофтиња, сирење и зеленчук по желба.

5 ден

Појадок: пржени јајца со печурки

Ручек: Бургер со салса, сос од гвакамоле и сирење.

Вечера: Бела риба и зеленчук на барање.

6 ден

Појадок: грчки јогурт со стевија и какао и малку мелени бадеми.

Ручек: Пилешка салата со маслинки и сирење.

Вечера: 200 грама посно сирење (урда), 1 млад кромид, еден куп влаши, сол, бибер.

7 ден

Појадок: Мафини со брашно од бадем, малку прашок за пециво, јајца и шунка.

Ручек: салата од туна (зеленчук по желба, туна, јајце, кромид)

Вечера: Печени пиперки и 200 грама урда.

Ако чувствувате глад, можете да земете закуска во форма на: неколку ореви; 1 бар црно чоколадо (90% какао); јагоди или боровинки; мал дел од претходниот оброк.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber