Групата „Guns N’ Roses“ објави нова песна: Дали ја забележувате скриената порака во спотот?

26 септември, 2021
eksl-rouz-830x0

Сега песната е преработена со ново/старата постава на групата, и можете да ја слушате на дното на страницата

„Guns N’ Roses“ објавија нова песна „Hard Skool“, која првично беше снимена за албумот „Chinese Democracy“.

Сега песната е преработена со ново/старата постава на групата, пренесува страницата „Muzičkazona.ba“.

Во песната за возење, фронтменот Аксл Роуз презентира тешки лекции за фактот дека тврдоглавоста и неодговорноста може да ве натераат да стигнете до работ:

– Мораше да изиграш кул, мораше да го направиш тоа на свој начин/мораше да бидеш будала, мораше да фрлиш се. Премногу тешко училиште, а мислевте дека сте тука за да останете/Ако беше тоа точно, и онака немаше да биде важно – пее тој.

„Guns N’ Roses“, сепак, не ве оставаат рамнодушни. Во аудио видеото што го споделија, бројот 800 нацртан на шкафче во клипот води до „најжешки линии за разговор во Америка“.

Ова е досега втора песна од „Chinese Democracy“ ерата што оваа постава ја преработи. Прва беше „ABSUЯD“, која го носеше оригиналното име „Silkworms“ на споменатиот албум.

Наскоро го очекуваме објавувањето на новиот албум.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris