Хороскоп диета – Која е најдобрата диета според вашиот хороскопси знак?

20 февруари, 2021
horoskop-dijeta

Ако сте љубител на астрологијата,, еве што велат sвездите за тоа која диета е препорачана за вашиот хороскопски знак.

Овен (21 март – 19 април)

Овните се познати по тоа што се страствени и тврдоглави. Иако тие можат да започнат диети со голем ентузијазам, тие имаат тенденција да се откажат многу брзо. Најдобра храна за овните ќе биде онаа што ќе им овозможи да јадат зачинети и разновидни јадења.

Наш предлог: Диета Аткинсон

Бик (20 април – 20 мај)

Познато е дека биковите се тврдоглави и неактивни и често поминуваат многу време седејќи. Исто така, друга не толку здрава навика е да уживате во вкусот на солени јадења.

Наш предлог: Палео диета

Близнаци (21.05 – 21.06)

Близнаците сакаат интересни и нови диети. Тие не се пребирливи и имаат тенденција лесно да добиваат на тежина, па затоа им е потребна разновидна диета која не јаде иста храна секој ден.

Наш предлог: Медитеранска диета

Рак (22 јуни – 22 јули)

Раковите имаат тенденција да јадат на емоционална основа. Тие сакаат сочни, срдечни оброци со топли супи и вкусни чорби во зима и лесни, освежувачки салати во лето.

Наш предлог: Хроно диета

Лав (23 јули – 22 август)

Лавовите се страствени и огнени и уживаат во храната богата и вкусна. Потребна им е диета која има многу различна храна во нивното мени, но исто така и да имаат специфичен распоред што треба да го следат. Кога ќе решат нешто, ништо не може да ги спречи!

Наш предлог: Диета на Дукан

Девица (23.08 – 22.09.)

Девиците се натуралисти и претпочитаат „паметни“ пристапи кон исхраната. Тие не се љубители на комплицирани диети, но лесно можат да станат жртви на диети. Избегнете го ова со избор на долготрајна диета.

Наш предлог: Вегетаријанство

Вага (23.09 – 22.10)

Вагите сакаат живот кој е избалансиран и хармоничен и тие се одлични гурмани. На Вагите и е потребна диета која ќе го комбинира ова на најдобар можен начин, без да биде премногу строга.

Наш предлог: Диета со гликемиски индекс

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Љубовта на Шкорпија кон храната не е толку силна како кај Бикот, но е многу блиска. И покрај тоа што сакаат богати и разновидни вкусови, Шкорпијата има пристап „сè или ништо“ кон храната и вежбањето. Дури и Лавот не може да одговара на Шкорпијата кога станува збор за волјата.

Наш предлог: Течна диета

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Стрелецот има слободен дух и ужива во егзотични вкусови. Азиските вкусови се одлични за Стрелецот.

Наш предлог: Азиска диета

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Јарците се фокусирани, смирени и сакаат структура и рутина. Најдобрата диета за нив е онаа што ќе им овозможи да јадат храна на која се навикнати и ќе бидат упорни, со цел да ги задржат постигнатите резултати.

Наш предлог: ООН диета

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Кога станува збор за храна, Водолијата е еден вид бунтовник. Тие претпочитаат да градат сопствен план за оброк што ќе им овозможи да ја изразат својата индивидуалност, но наоѓањето ваков план за исхрана може да биде тешко.

Наш предлог: Броење калории

Риба (19 февруари – 20 март)

За нив, храната треба да биде релаксирачко искуство. Потребен им е план на исхрана кој обезбедува структура без премногу ограничувања.

Наш предлог: Кефир диета

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris