ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ СЕПТЕМВРИ: Бикот иритира луѓе, Шкорпијата мора да се тргне, а Лавот има ПРОБЛЕМ

23 септември, 2021
7cb3cfb483afe657604b3cb511c4ca210ef8a90d

Овен

Прекумерната грижа станува стресна за секого, предупредува дневниот хороскоп. Своите стравови ги проектирате претежно на женскиот дел од семејството. Интензивно размислувате за секој детал, а големите работи ви бегаат. Вашата потреба да ги задоволите сите дома ви прави да чувствувате притисок.

Бик

Самодовербата и арогантниот став иритираат средина која долго време има трпение за сите гафови што сте ги направиле. Ако не се прегрупирате, на крајот од денот може да доживеете многу непријатна ситуација од која ќе излезете со наведнати глави.

Близнаци

Расположението расте, објавува дневниот хороскоп. Свесни сте дека можете да сметате на голема поддршка од вашите пријатели, бидејќи во изминатиот период, со вашата посветеност и пожртвуваност, ја заслуживте од нив. Ве очекуваат пријатни моменти и мало изненадување подготвено од вашиот партнер.

Рак

Имате многу планови и очекувате наскоро да започнете некои од нив. За жал, денешните настани нема да ви донесат големи промени, освен што околностите ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го замислиле е најповолен за некој како вас.

Лав

Се вртите во круг затоа што не прифаќате некои мали порази, предупредува дневниот хороскоп. Ова се некои крајно безначајни работи, и од тоа направивте драма со повеќе чинови. Можеби е време да ги анализирате вашите внатрешни нагони, поради што вашето его не прифаќа отстапувања, дури и симболични.

Девица

Трошите премногу време обидувајќи се да соберете група луѓе за да се вклучат околу заедничката цел. Проблемот не е во тоа што тие не сакаат да соработуваат со вас, туку пречка е што не гледаат сите, на ист начин, она што ви е толку кристално јасно.

Вага

Поминувате непотребно време на организација на патување и не сте сигурни дека се е изводливо, предупредува дневниот хороскоп. Не сте ги завршиле основните работи. Проверете ги документите, условите за патување како и средствата што ви се потребни. Превидот може да ви го комплицира денот.

Шкорпија

Преокупирани сте со други проблеми, така што овој ден е, за вас, како и секој друг. Саканата личност се обидува да ви каже нешто важно, но вие не го забележувате тоа. Тргнете се навреме пред да биде предоцна за да се подобри вашиот љубовен живот.

Стрелец

Поради изразената варијабилност на расположението, вие сте се повеќе чувствителни, што може да доведе до разнишана љубовна врска и големо искушение. На дното на вашето срце, се уште чувате силни впечатоци од минатото, па сеќавањето на неуспешната голема љубов ја вознемирува вашата нова.

Јарец

За вас, секоја активност е, во суштина, работа, открива дневниот хороскоп. Со задоволство ја прифаќате организацијата на прославата, на која најмногу ќе присуствуваат луѓе со кои имате деловни врски. Ако не се опуштите навреме, вашиот перфекционизам може да се претвори во агонија.

Водолија

Преправајте се дека не ја забележувате незаинтересираноста на вашата сакана, посочува дневниот хороскоп. Мислите дека со игнорирање ќе го избегнете проблемот, а вистината е дека со прикривањето ја влошувате веќе напнатата ситуација. Разговарајте, работите не се толку црни како што изгледаат на прв поглед.

Риба

Копнеете за промена во куќата. Недостатокот на средства ве спречува да направите нешто конкретно, поради што одлучувате за мали измени и преместувања што ќе донесат нова енергија во вашата околина. Ако го вклучите и домаќинството, задоволството ќе биде колективно, советува дневниот хороскоп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris