ХОРОСКОПСКА СТАТИСТИКА: Еве кој знак е најголем среќник, кој има најмногу пари и кој е предодреден за музичка кариера

27 јануари, 2021
3404_depositphotos-77773120-xl-2_kf_1000x0

Повеќето естрадни sвезди се родени во знакот на Лав

Дали знаете дека најчесто победници на различни натпревари се Близнаците, дека Скорпиите се најсреќни кога ќе падне ноќта, дека има најубави луѓе меѓу Вагите и дека строгите Јарци се добри музичари? Овенот води според бројот на сообраќајни несреќи, а повеќето поп-sвезди се родени во знакот на Лав. Што крие вашиот знак?

Овен

Овенот не може да се пофали со особен успех во водењето деловни преговори и одржувањето на деловната соработка. Тие не можат да поднесат измамници, нечесни луѓе, оние што лажат, па без двоумење ќе им кажат што мислат за нив … И така, се прекинува врската. Резултатите од истражувањето укажуваат дека малиот Овен е во водство во групата деца кои не се откажуваат од зацртаната цел. Дури и ако им дадете задача на која не се на висина и изразувате сомнеж за нивниот успех – тие нема да се смират додека не го решат и не ви го докажат спротивното. Истражувањата покажуваат дека главните причини Овните да ја раскинат врската се рамнодушноста на нивниот партнер, предвидливо однесување и недостаток на ревност. Вљубениот Овен ќе ги доживее овие квалитети како ладен туш.

Како причини за развод, Овните често наведуваат постојани проверки, изливи на љубомора и копање по џебовите од страна на нивните партнери. Овенот е најнестрплив двигател. Податоците на британската и германската национална асоцијација на возачи сведочат дека припадниците на овој знак водат во бројот на сообраќајни несреќи, чија причина е претекнување и непочитување на црвеното светло. Ќе ги препознаете додека одите. Припадниците на овој знак имаат натпросечно исправено држење и цврст и одлучен чекор. И покрај тоа што страдаат од ревматизам, тие се обидуваат да не одат подгрбавено, а благодарение на честите прошетки, тие се живи и активни до длабока старост. Тие поретко посетуваат лекари отколку припадници на други знаци. Грипот и високите температури се нивните најголеми непријатели, а волјата и пркосот се нивните најдобри сојузници во борбата против болестите.

Бик

Биковите заземаат високо место на скалилата на омилените шефови. Тие многу ги ценат талентите и способностите на своите подредени и веруваат дека е важно да се наградат вредни, сигурни и лојални работници. Најдобрите домаќини се дури и на работа. Веднаш штом ќе стапите во нивната канцеларија, тие ќе ви послужат кафе, ќе ви понудат скап пијалок или бисквит за време на деловен разговор и ќе ги завршат преговорите во ресторан познат по одличната кујна. Истражувањето спроведено врз илјадници брачни парови сугерира дека Бикот е подготвен најдолго да чека на лицето на кое ing се додворуваат да ја врати својата љубов. Астролошкото објаснување за овој феномен е трпеливост и посветеност на бикот.

Истражувањата користејќи снимки од холивудски забави покажуваат дека Бикот (почесто од другите ликови) држи некој близок посесивно околу половината при средба или влегување во теретана, постојано следејќи ги неговите стапки и намуртено ако танцува со некој друг. Кога станува збор за хоби, Бикот најчесто е посветен на одгледување коњи, пчеларство или цвеќарство. Меѓу нив има и завиден број собирачи на вредни слики и ретки поштенски марки.

Тие претпочитаат да доаѓаат на работа пред почетокот на работното време да пијат кафе во тишина и детално да го испланираат работниот ден. Причината за ова е јасна – тие не толерираат паника и нервоза, дури и кога некој ги поттикнува или ги прекинува. Тие немаат високо мислење за луѓето кои користат ефтини мириси, кои носат облека изработена од вештачки материјал или живеат во куќи чија архитектура и внатрешен дизајн

Близнаци

Близнаците се мајстори за комуникација, па затоа (побрзо од другите знаци) ќе започнат да комуницираат на јазикот на земјата во која се наоѓаат. Тие често течно зборуваат на неколку јазици и се сметаат за одлични преведувачи. На психолошки тестови за хумор, Близнаците постигнуваат одлични резултати. Тие се вистински „банки“ на шеги. Тие знаат да прераскажат банални ситуации за слушателите да „паднат од смеа“, па нивното присуство на забави е знак за успешна вечер. Ако заклучат дека занимањето со хоби им е покорисно отколку нивната вистинска професија, тие целосно ќе се посветат на тоа без жалење. Повеќето од нив се во групата на оние кои завршиле високо на работа што првично ја сметале за привремена.

Истражувањата покажуваат дека Близнаците се најзастапени во групата на оние кои одржуваат младешки изглед и стил на облека во зрелите години или носат задебелени тонови и модни детали кои се во тренд. Дека тие никогаш немаат доволно љубов, сведочи и фактот дека тие се венчаат во домови за стари лица повеќе од членови на други ликови. Ниту неколку неуспешни бракови не се причина за уште еднаш да не кажат судбоносно „да“. Решавањето загатки и учеството во квизови се омилените забави на Близнаците. Според едно американско истражување, најголемиот број победници на разни квиз-натпревари се родени во овој знак. Тие се едни од најредовните пациенти во канцелариите на психолози и психијатри специјализирани за третман на фобии предизвикани од пожар, висина или затворен простор.

Рак

Статистичките податоци покажуваат дека Раковите се меѓу најдобрите советници, иако тие не знаат како да си помогнат. Кога работите во вашиот живот одат надолу, свртете се кон нив. Вонредната интуиција и вродена претпазливост се причините зошто даваат мудри и практични совети. Од друга страна, ако работите тргнат наопаку во нивниот љубовен живот, тие почесто отколку припадниците на други знаци ќе залутаат и ќе се занесат во пиење, лутање и прекумерни телесни задоволства. Раковите не се снаоѓаат најдобро во улогата на претпоставените. Избегнуваат да држат говори или да се експонираат јавно. Тие тешко можат да воспостават авторитет и како неповолна положба им припишуваат премногу уживање.

Тие се штедливи. Веднаш штом ќе се вработат, тие почнуваат да штедат за староста и мрачните денови. Ракот куќа често изгледа како магацин со стари и непотребни работи. Овие традиционалисти на уметничка чувствителност се сентиментално приврзани за предметите што ги опкружуваат, па затоа е тешко да се одделат од безвредни ситници. Семејниот живот е од особено значење за нив, и сè друго е во втор план. Cените рак претпочитаат да ја обновуваат облеката на пазарите за болви, а старите плакари или тавани им се омилени „бутици“. Тие ги комбинираат старите и новите на многу оригинален и вешт начин, така што секогаш изгледаат многу заводливо.

Лав

Истражувањето спроведено во Холивуд, Њу Јорк и Франција покажува дека Лавовите се највредните посетители на важни социјални настани и дека тие редовно се присутни на сите погламурозни забави. Лавовите припаѓаат на ретка група среќници кои не подлежат на вознемиреност или паника пред полагањето на испитот, како и во ситуации во кои треба да настапат пред публика. Повеќето поп-sвезди се родени во овој знак. Тие сакаат да бидат горди на она што го имаат, вклучувајќи го и изборот на партнер. Тој со гордост ќе му ја покаже својата сакана на општеството и ќе го потенцира својот шарм, образование или убавина.

Иако ретко одлучуваат да се разведат, истражувањата покажуваат дека тие се најмногу склони на развод во мај и декември. Месеците во кои најчесто се заљубуваат се јануари, февруари, април и јуни. Лавовите се познати како најдобри љубовници на Зодијакот (освен Шкорпија и Риби), но истражувањата покажуваат дека најчесто страдаат од сексуални проблеми. Причината за тоа лежи во нивната гордост и суета.

Истражувањето спроведено од угледно деловно списание во педесет најголеми американски компании покажува дека голем број луѓе на водечки позиции се родени во овој знак, а нивната застапеност во средниот слој на управување е уште поголема. Лавовите се сметаат за големи гурмани. Нивната слаба точка е слатки, колачи, шишарки и сладолед.

Девица

Според некои статистички податоци, Девиците се најстрасните читатели на љубовни романи. Бидејќи психолозите истакнуваат дека луѓето го надополнуваат она што им недостасува во животот со избирање литература, се чини дека се желни за љубов и романса. Тешки за освојување тврдини заљубените Девици најпрво ќе најдат причина да не влегуваат во врска и само откако ќе ги анализираат доблестите и недостатоците на партнерот, тие ќе му се предадат на повикот на срцето. Тие сакаат да учат љубовни техники.

Според некои истражувања, тие го заземаат второто место на позициите менаџери на американски компании и банки, но тие го достигнуваат некаде околу педесеттиот роденден. Тие имаат најчувствителен дигестивен систем. Нивниот стомак лачи вишок желудочна киселина, па често добиваат чир на желудник. Девиците се малку застапени во популацијата на алкохоличари и наркомани. Причината за ова е нивно избегнување на средства што можат да го нарушат рационалното расудување или да поттикнат несоодветно однесување… Ним им треба повеќе време за решавање на секојдневните проблеми отколку членовите на другите ликови. Тие премногу обрнуваат внимание на деталите и анализата, како резултат на што побавно го согледуваат целиот проблем.

Вага

Мислењето дека знакот на Вага е еден од најубавите во Зодијакот го поддржуваат и експерти од козметичката индустрија. На списокот на мажи кон кои жените негуваат недоверба, припадниците на овој знак се на самиот врв.

Тие се сметаат за највештите заводници и ласкави, на чиј шарм е тешко да се одолее. Очигледно е дека жените сè уште не „пораснале“ на ваква комбинација. Социолошките истражувања покажуваат дека во браковите во кои возрасната разлика помеѓу сопружниците е десет или повеќе години, знакот на Вага е позастапен од другите. Ако треба да наведат кои животни ситуации се тешки, тие се одлучуваат за затегнати меѓучовечки односи и конфликти.

Тие често тврдат дека нивната совест ги загрижува да го решат недоразбирањето што е можно побрзо, и тоа е причината зошто се подготвени да го направат првиот чекор. Кај Вагите, чувството за мирис е исклучително развиено, што ги прави идеални за работни места во индустријата за парфеми. Лесно ќе почувствува мирис на туѓо тело. Спротивно на популарното верување, Вагата не е страствен љубител на чоколадо, ниту на разни „баханалии“. Предност се дава на зготвена храна, супи, сосови.

Скорпија

Ако сте љубител на црн хумор, побарајте друштво на Скорпија. Луѓето кои ги познаваат тврдат дека е многу забавно со нив и најмногу уживаат во своите луцидни провокации и духовити шеги што пукаат во сржта на проблемот. Судејќи според искуствата од САД, пропаднатите компании имаат најголеми шанси за закрепнување доколку се најдат во рацете на стручните Скорпии. Тие се господари на сите работни места кои бараат реконструкција, реорганизација, потрага по нови патеки… Тие се, според американски извори, кралеви на берзата. За оваа способност тие можат да се заблагодарат на нивната извонредна интуиција и треба да ги победат другите. Понекогаш тие ќе бидат надминати само во тоа од тврди играчи на Јарец или прилагодливи Близнаци.

Пациентите родени во овој знак најлесно се опоравуваат од траума и шок. Тие ги перцепираат ударите на судбината како еден вид тест кога треба да се поминат со што подобар резултат, а проблемите им даваат дополнителна сила. Скорпиите, како Овенот, се склони кон неконтролирани изливи на гнев. Во тоа ќе бидете убедени ако започнете да ги анализирате пред други или да им поставувате премногу интимни прашања. Тие се во нивниот елемент само кога ќе падне ноќта. Нивната концентрација е најсилна околу полноќ, па затоа најлесно учат и работат кога другите луѓе спијат. Повеќе од другите знаци, тие сакаат да покажуваат видливи тетоважи по целото тело, прободени уши, а жените од Скорпија сакаат да носат накит на носот или папокот.

Стрелец

Сопружниците на Стрелецот веруваат дека најголемиот недостаток на нивните сопружници е склоноста кон неверство. Доблестите што најмногу ги ценат толеранцијата и подготвеноста за простување, а исто така истакнуваат дека тие често внесуваат спокојство и динамика во домот. Се чини дека не сакаат столици. Тие претпочитаат да гледаат телевизија седејќи на перници на подот, и често спијат на подот. Дури и додека јадат, тие седат на турски начин. Тие се познати како најразновидни луѓе. Причината лежи делумно во вродената живост, но многу од нив се исто така верни обожаватели на јога, таи чи и разни видови гимнастика.

Луѓето во овој знак поставуваат прашања и бараат дополнителни информации почесто од другите луѓе. Сепак, тие се во првите редови на групата оние чија нетрпеливост не им дозволува да добијат целосен одговор и знаат како да ја прекинат нечија презентација. Истражувањето утврди дека Стрелците имаат најбрзи реакции зад воланот. Педалата за сопирачката за нозе се притиска 5 проценти побрзо од второпласираниот Овен и тие се сметаат за сигурни возачи. Иако се склони кон развод, тие не го заземаат самиот врв на оваа неблагодарна листа. Статистичките податоци покажуваат дека бракот помеѓу Стрелец и Близнаци е комбинација што обично завршува на суд.

Јарец

Луѓето во знакот на Јарец спаѓаат во групата која купува скапи и брендирани. Истражувањата покажаа дека тие не се страствени потрошувачи и дека купуваат само потребни работи, а основни критериуми се квалитетот и издржливоста на производот. Фактот дека треба да се преиспитаат некои верувања во врска со нив, сведочи и фактот дека тие не се толку верни во бракот како што се смета. Со текот на годините, тие стануваат порелаксирани и весели, па затоа се склони кон некои вонбрачни работи. Жните генерално го замислуваат идеалниот сопруг како одговорен, сигурен и лојален маж. Имајќи предвид дека ова се карактеристиките на мажите родени во знакот на Јарец, тоа значи дека тие се високо рангирани на скалата на посакувани сопрузи. Токму во овој знак се родени многу истакнати музичари, особено гитаристи. Овие податоци го поддржуваат мислењето дека тие се почувствителни отколку што обично се смета. Забележан е и рекорден број Јарци комичари. Една од нивните омилени забави е шахот, игра што го тренира мозокот и развива комбинаторика. Така ја учат стратегијата на дејствување што ја применуваат во бизнисот. Надпросечен број на луѓе родени во овој знак заземаат водечка позиција, во околу стотина најголеми американски банки. Работниот ден на коза често трае до доцна во ноќта. Истражувањето спроведено во американски корпорации и банки покажува дека тие најчесто се бричат ​​и се пресоблекуваат на работа.

Водолија

Американските работодавци претпочитаат да ангажираат Водолијии за работни места кои бараат оригиналност. Истражувањето засновано на набљудување на работниците покажува дека Водолијата и работата на подвижната лента се изведуваат на свој начин. Фасцинирани се од сè што е ултрамодерно. Статистичките податоци покажуваат дека тие меѓу првите набавиле компјутер и се поврзале на Интернет. Апаратите ги користат почесто од другите во кујната.

Што се однесува до емотивниот живот, Водолијата спаѓа во групата на оние со кои е тешко да се испланира заедничка иднина. Она што најмногу им пречи на нивните партнери е нивната тенденција да воспостават пријателски однос со нивните поранешни љубовници, како и фактот дека тие честопати се несигурни во однос на природата на нивните чувства. Нивните пријатели се жалат на нивниот немир и постојаната потреба за новини. Не ги држи место, па затоа излегувањето со нив честопати значи трчање од место до место… Водолијата е најотпорниот знак кога станува збор за климатските промени и времето. Тие најбрзо и најлесно се навикнуваат на невообичаени услови за живот, поларен студ, монсуни и тропски температури. Тие го заземаат врвот на списокот домаќини во чија куќа гостите се чувствуваат најудобно. Секогаш можете да дојдете ненајавено кај нив и слободно да влезете во кујната, да подготвите кафе или ручек самоиницијативно.

Начин на кој патуваат луѓето, лесно ќе ја погодите припадноста на одреден хороскопски знак. Ако видите личност вооружена со камери и фотоапарати, нема да погрешите ако мислите дека е Водолија.

Риба

Рибите се миленици на среќата. Судејќи според резултатите од истражувањето на експерти за маркетинг, успехот во кариерата на Риби може да се припише повеќе на поволен сет на околности отколку на амбиција. Иако Рибите се сметаат за хаотични, а понекогаш и површни, истражувањата не го потврдија ова мислење. Иако ќе знаете кој седи зад него на преполното биро, Рибите се пред себе во брзината на наоѓање на потребните документи, како и во леснотијата со која се сеќаваат на нивната содржина. Тие го сакаат допирот на метал. Ако обрнете внимание на нивното однесување во моментите на размислување или додека се концентрирате на нешто, ќе забележите дека тие често несвесно тријат или извртуваат приврзок, прстен, нараквица или некој друг метален предмет.

Тие ретко се жалат на сиромаштија или недостаток на пари. Припадниците на овој знак се задоволни од пониските приходи.

Во групата пациенти за чии болести не е пронајдена органска причина, застапеноста на Риби е рекордна. Покрај изразувањето предиспозиција за невообичаени болести, процесот на нивно заздравување честопати избегнува и научно објаснување. Кај популацијата на ревносни поддржувачи на различни духовни групи, тие се едни од најчестите знаци. Причината е што тие сакаат да се жртвуваат себеси за општо добро.

Резултатите од истражувањето спроведено на американски тинејџери потврдуваат дека Рибите се во првите редови на заљубувањето на прв поглед. Припадниците на овој знак често пријавуваат дека ги „запознале“ своите идни партнери прво во сон, а дури потоа во реалноста.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber