И Џиџи Хадид е воодушевена: Манекенките полудеа по овие есенски папучи кои не секој би сакал и знаел како да ги носи!

27 октомври, 2021
330141_djidjihadidbebakaiprofimedia0639481114_ff

Годините минуваат и Ugg чизмите не одат во заборав. Секоја есенска сезона девојките внимателно ги вадат омилените и суперудобни чизми кои се произведуваат во се повеќе облици, бои, дезени и варијанти. Сега добија привремена замена во форма на влечки, кои како и самите Ugg чизми повеќе потсетуваат на нешто што би се носело низ дома, а не на улица, а највлијателните жени во светот на модата се фасцинирани од нив. А како не кога овозможуваат ефективен изглед и ненадмината удобност на секој чекор!

<p>Došla je jesen i sezona čizama, ali trendeseterke ne odustaju tako lako od papuča. Modne kuće za to imaju sluha, pa su omiljene ženske čizme (koje muškarci očima ne mogu da vide) inspirisale sasvim novi model papuča, a zaljubljenice u modu kažu ― može!</p>

Најновите фотографии од славна личност во овој модел на папучи ни ја прикажуваат прошетката на младата мајка Џиџи Хадид, која пред неколку дена ја прошетала својата сакана Каи низ улиците на Њујорк, уживајќи во оваа необична обувка.

Таа носеше влечки наречени Tazz Mule во комбинација со светли фармерки и беж качулка со цветен дезен. Таа во согласност со облеката донела и модел од бојата на костен чија цена е дури 120 долари, а се работи за влечки со платформи и црвеникава раб.

<p>Došla je jesen i sezona čizama, ali trendeseterke ne odustaju tako lako od papuča. Modne kuće za to imaju sluha, pa su omiljene ženske čizme (koje muškarci očima ne mogu da vide) inspirisale sasvim novi model papuča, a zaljubljenice u modu kažu ― može!</p>

Т.н домашна мода, која го освои светот на почетокот на пандемијата на корона вирусот, очигледно не влегува во историјата, па на улиците има се повеќе чевли кои потсетуваат на стилот што се очекува да го видите во дневната соба. Уште еден сличен модел за кој деновиве се зборува се тешките папучи од модната куќа Bottega Veneta, многу светкави нијанси на зелена боја кои чинат речиси 400 долари и се меѓу најбараните парчиња на модната платформа Lyst во минатото.

Има се повеќе брендови кои нудат слични модели, а трендсетерките изгледа едвај дочекаа удобноста да биде на прво место.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris