ИДНА АДВОКАТКА: Ким за испитите не учи како просечна студентка

24 април, 2021
117013980_3182245425175722_1984658326613477499_n

Бројни следбеници веројатно заборавиле дека најпознатата ријалити sвезда на светот не е само старлета, претприемач или мега богат инфлуенсер, 40-годишната Ким Кардашијан е исто така „студентка“ на правото и таа сериозно ги сфаќа своите студентски одговорности. Добро, таа не е баш запишана на правен факултет и не оди на студентски кантини за ручек, но прави четиригодишна пракса во адвокатска фирма веќе три години. Патем, во Калифорнија е легален начин некој да стане адвокат без да посетува правно училиште.

Kim Kardashian

Ким треба да биде официјално ангажирана во адвокатската канцеларија на почетокот на следната година, а дотогаш треба да учи верно и вредно за да го оствари својот сон и да стане врвен адвокат. Судејќи според социјалните мрежи, најпопуларната Кардашијан го прави тоа, но на свој начин.


И додека повеќето студенти се подготвуваат за испити во студентски домови, Ким тоа го прави во задниот двор на нејзината луксузна вила во оскуден костим за капење. „Учење на сонце“, напишала вредната студентка под фотографијата на која позира со книга во рака. Бројни следбеници коментираа дека никогаш не виделе позгоден иден адвокат, а некои се пожалија дека во нивните колеџи нема такви убави колеги.

Kim Kardashian

Инаку, Ким со години се бори за правдата на затворениците. Пред три години, таа успешно го убеди тогашниот американски претседател Доналд Трамп да и прости на 65-годишната жена Алис Мари Џонсон, која издржуваше доживотна казна затвор без можност за помилување за прекршок за дрога. Во интервју за Вог, таа откри како случајот ја поттикнал да се запише на пракса.

„Белата куќа ме покани да помогнам во промена на системот за помилување, па дури и додека седев во собата на Рузвелт со луѓе како судии што казнуваат и многу навистина моќни луѓе, помислив:‘ Ох, не. Треба да знам повеќе “, изјави таа за Вог.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris