Има само 19 години и служи воен рок: Прогласена е за најубава жена на светот и воодушевува со својот изглед (ФОТО)

3 јануари, 2021
pjimage_1_1

Жаел Шелбија, израелски модел, беше прогласена за победничка на традиционалниот натпревар ТЦ Кендлер за 100 најубави жени.

  • Никогаш не сум победила на натпревар, тоа е убаво чувство – вели деветнаесетгодишната девојка кој моментално служи задолжителна воена служба во израелското воено воздухопловство, пренесува Times of Israel.

Покрај моделство, Шелбија ја започна и својата актерска кариера.

Израелската убавица е во врска со 35-годишниот Брендон Корф, внук на починатиот сопственик на CBS и „Wycom“ Самер Редстоун.

Синооката бринета работеше на кампањи за „Реноар“, линијата за шминка на КМ и Ким Кардашијан во нејзиниот ангажман за моделирање.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber