Имате проблем со тврдокорните дамки? Пет индиски ореви ја мијат облеката и ги вадат дамките!

8 февруари, 2021
Sapindus mukorossi or Indian soapberry

Ореви можат да послужат како одличен природен детергент за миење облека, но и други површини во домаќинството. Не станува збор за оној што се користи во исхраната, туку за таканаречената орев од сапуница (Sapindus mukorossi) која, во контакт со топла вода, создава сапун и мие облека исто како и секој детергент.

Три или четири ореви се потребни за едно миење. Ставете ги во платнената вреќа во која сте ги купиле, па ставете ги во машината и вклучете ја. Не ви треба дури и омекнувач, туку истурете неколку капки есенцијално масло по ваш избор врз платнената торба, за облеката да мириса убаво.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris